3700 осіб приймуть участь у зборах резервістів на Чернігівщині

На Чернігівщині триває формування 119 бригади територіальної оборони і підготовка до зборів резервістів другої черги.

Чернігівський обласний військовий комісаріат формує першу в Україні бригаду територіальної оборони і готується до проведення експериментальних навчальних зборів резервістів другої черги, на які залучається близько 3700 військовозобов’язаних з Чернігівської області.

Про це розповів під час брифінгу для представників ЗМІ регіону Чернігівський обласний військовий комісар полковник Олександр Криворучко.

* Начальником Генерального штабу ЗС України було прийняте рішення на базі Чернігівського обласного військкомату і Чернігівської області провести експериментальне навчання з формування 119-ї окремої бригади територіальної оборони з метою вивчення питання здатності області сформувати цю військову частину, забезпечити її усіма матеріальними засобами, провести бойове злагодження і підготовку особового складу”, – повідомив Олександр Криворучко.

За його словами, наразі військовими комісаріатами області здійснюються заходи з оповіщення, виклику, проходження медичного огляду військовозобов’язаних.

Бригада буде укомплектована військовозобов’язаними з числа резервістів другої черги, до якої відносяться чоловіки віком до 55 років, які свого часу проходили строкову військову службу. На експериментальних зборах їх ознайомлять із сучасною зброєю і військовою технікою, допоможуть відновити призабуті навички. Збори проходитимуть з 13 по 27 червня на базі 1-ї окремої танкової бригади в селищі Гончарівському Чернігівського району.

Також обласний військовий комісар наголосив, що 119 бригада створюється виключно для служби на території Чернігівщини і за її межі відправлятися не буде. Він підкреслив, що це – не мобілізація, оскільки така в державі не оголошена, а планові заходи з метою підвищення обороноздатності країни – “ми повинні тримати порох сухим” і бути готовими в будь-який момент дати відсіч ворогу.

На даний час міські й районні військкомати області роздають повістки і вже сповістили про збори 5000 військовозобов’язаних. Відібрано вже 3280 чоловік.

Після завершення експерименту на Чернігівщині, отриманий досвід буде проаналізований, узагальнений і опрацьований у вигляді рекомендацій щодо створення бригад територіальної оборони в інших областях.

Підполковник Олександр Парій

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте