68% закупівель АТП-2528 – звіти про укладені угоди

Завершилося перше півріччя 2018-го. «Центр політичних студій та аналітики» поцікавився, які зміни відбулися в закупівлях Чернігівського КП «АТП-2528» порівняно з 2017-м.

Найбільш популярною процедурою закупівлі в комунального підприємства залишається процедура звітування про укладені угоди. Минулого року їх було 312, а за перші 6,5 місяці цього року вже 149.

Процедура звітування

Фактично 92% всіх закупівель, що провело підприємство цьогоріч, це звітування.

Топ-5 переможців також змінилося. Минулого року найбільше КП купувало у ТТ-Нафта бензин, дизпаливо та скраплений газ. За перші 6 місяців поки лідером серед переможців є ТОВ «Артемсіль-регіон-Чернігів». ТТ-Нафта ж опустилася на 6 місце й отримала лише 1,07 млн. грн.

Нагадаю, що відносно приватного підприємства «ТТ-Нафта» Центром «Ейдос» була надіслана скарга до ДАСУ (Держаудитслужби України). У тексті йшлося: «Оскільки, загальна очікувана вартість за даним предметом закупівлі – Пальне … (Нафта і дистиляти) та Навігаційні прилади … перевищує межі, встановлені статтею 2 Закону «Про публічні закупівлі», Замовник не мав права укладати договір з постачальником без застосування однієї з процедур, передбачених Законом».

Наприклад, у грудні 2017 року «АТП-2528» закупило через процедуру звітування дизельного палива, бензину А-92 , А-95 на 16,149 млн. грн. Переможець («ТТ-Нафта») мав намір продати літр дизельного палива за 16,7 грн/літр. Проте за даними Мінфіну ця ціна відповідає ринку 2015 року. У грудні ринкова вартість такого палива складала 25,77 – 26,03 грн/літр.

За допомогою 5-ти додаткових угод підприємства поступово зменшували кількість товару, збільшуючи собівартість 1-го літра палива. Так, з 800 тисяч літрів «АТП-2528» закуповує 641 тисячу за ту ж суму. Вартість зросла до 20,83 грн/літр.

У топ-5 предметів закупівлі у цьому році ввійшли офісна техніки та меблі. Вони складають 7,6% та 7% відповідно від усіх товарів та послуг.

*Матеріал створений в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства», який реалізується Центром «ЕЙДОС» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні в рамках Програми MATRA.

Анастасія Улюшева

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте