Апеляцію браконьєрів, які вбили сім’ю лосів, суд відхилив

Зала Апеляційного суду Чернігівської області 27 грудня 2017 р. вщент забита представниками громадських формувань.

Тут розглядають апеляцію справжнісіньких нелюдів, які минулої зими цинічно розстріляли сімейство лосів поблизу села Галиця Ніжинського району на Чернігівщині. Браконьєри вбили ватажка зграї та вагітну самку, іще четверо молодих поранених лосів розбіглися лісом. УАЗик лісової охорони не зміг наздогнати квадроцикл із озброєними «мисливцями».

На місці тодішньої події знайшли кілька десятків специфічних гільз. Калібр схожий на той, що використовується для напівавтоматичної рушниці Ремінгтон. Як пояснили в поліції, після скоєного злочину, такі калібри реєструються. Саме це та деякі інші обставини дали можливість правоохоронцям зібрати доказову базу і вийти на тих, хто таке варварство вчинив. Поганцям інкримінувалась санкція статті 248 Кримінального кодексу України (незаконне полювання).

Пізніше був суд, рішенням якого браконьєри визнані винними у скоєні злочинних діянь, але вони залишилися незадоволеними і подали апеляцію.

Тож 27 грудня у Чернігові Апеляційний суд розглядав питання по суті. І хоча розстріляних лосів вже не повернеш, покарання для нелюдів невідворотне — суд залишив вирок без змін.

І це справедливо!

У цій ситуації складається враження. що якби не громадські організації, то можливо поліції й складно було б довести справу до логічного завершення. Свою рішучу громадянську позицію щодо покарання браконьєрів проявили: «Третя позиція»,  «Вільні люди» та «Дія».

Після оголошення судового вердикту, як тільки-но вийшов із приміщення Апеляційного суду браконьєр, хтось з активістів кинув на нього пакет з кров`ю, мотивуючи такий вчинок тим, що, мовляв, «нехай і він спробує смак крові, якої так хотів, коли скоїв вбивство тварин».

Відомо також, що ці браконьєри використовували боєприпаси, які незаконно зберігали, а також наркотичні засоби. Тож громадські активісти контролюватимуть і цей процес, аби поганців було покарано і в цій частині. 

Також активісти з «Третьої позиції» нагадують, що боротьба з браконьєрством та незаконними вирубками лісів є першочерговими завданнями цієї та інших патріотично налаштованих організацій. «Ми дякуємо побратимам із формації «Вільні люди» та «Дія» за посильну підтримку нашої боротьби. В цій боротьбі не пошкодуємо вільного часу, засобів і ресурсів, бо покликані зберегти майбутнє для наших дітей. З кров – не сльози, тільки кров!» — йдеться в оприлюдненій заяві, яку оприлюднила Третя позиція на своїй сторінці у Фейсбук.

На відео активісти з С14 зафіксували момент «Умився кров’ю»:

Браконьєр умився кров'ю.

Опубліковано С14 Чернігів 27 грудня 2017 р.

Ще цікаві публікації

One Thought to “Апеляцію браконьєрів, які вбили сім’ю лосів, суд відхилив”

  1. […] 2017 році відповідач безжально розстріляв у Ніжинському районі цілу сім’ю лосів – самця та […]

Прокоментуйте