Батуринці Великому Кобзареві. Напівкроку до завершення проекту

Батурин є  в  переліку  міст України, де бував  Тарас Шевченко,  історію  якого він відобразив у своїй творчості.  І остання  Тарасова  дорога  пролягала   через  Гетьманську  столицю  України… Століття  пам’ять  про це  жила  в душах батуринців.

В рік відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря  батуринська громада  з ініціативи  Сергія Тинкалюка, Леоніда Души та Наталії Ребрової  вирішила  об’єднати зусилля  навколо благородної мети − спорудження пам’ятника Т.Шевченку в Батурині. До співпраці  був  запрошений відомий український скульптор Сергій Олешко.

Не зважаючи на складність ситуації, ініціативною групою  була проведена значна робота для втілення даного проекту − визначене місце для розташування скульптури з подальшим  здійсненням благоустрою території, виконано підсипку та планування території, залито фундамент для встановлення постаменту та бюсту. Завдяки спільним зусиллям було зібрано необхідні кошти на  виготовлення  пам’ятника. Дієво приєдналися  до  проекту:  Давиденко Валерій,  Устенко Петро, Булах Василь, Бут Сергій, община Церкви Покрови Пресвятої Богородиці на чолі  з отцем Романом, колектив Національного заповідника «Гетьманська столиця», козаки Батурина  на  чолі з Бузуном Олегом, община Воскресенської церкви. Завдячуємо Сагателяну Павлу, Шевченку Віталію, Ясько Любові за надання техніки для  виконанні робіт.  На початку 2016 року роботи по відливанню, поліруванню та тонуванню бюста були завершені.

І ось  нарешті − Тарас Шевченко  знову  в Батурині!  У період з 22 по 26 квітня скульптор С.Олешко в Батурині, на місці встановлення пам’ятника  витесав постамент з природного каменя  − пісковика. Художник – реставратор заповідниа «Гетьманська столиця» Віктор Авула прийняв активну участь у  виготовлені постаменту.

27 квітня відбувся монтаж  постаменту і  бюста Т.Шевченку.

Справа за малим − здійснити  благоустрій  території  та  влаштувати урочисту  зустріч  з  Великим Тарасом!

«…а доброзиждущим  рукам  і  покажи,  і   поможи, Святую силу   ниспошли» − повторюємо слідом  за  Шевченком!

Батурин шевченко памятник (1)

Батурин шевченко памятник (2)

Батурин шевченко памятник (3)

Батурин шевченко памятник (4)

Батурин шевченко памятник (5)

Батурин шевченко памятник (6)

Батурин шевченко памятник (7)

Батурин шевченко памятник (8)
Батурин шевченко памятник (10)

Олександр МАЙШЕВ

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте