Біля Голлівуду виникла велика пожежа

На щастя вогонь був навчальний. 17 квітня 2018 року в ТРЦ Голлівуд проходило навчання орендарів з пожежно-технічного мінімуму. Також завершилася позапланова перевірка ТРЦ Голлівуд управнінням Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернігівській області. Про навчання, результати перевірки і подальші дії адміністрації ТРЦ спілкувалися з журналістами сьогодні.

ТРЦ Голлівуд був побудований як торговельно-розважальний центр. З моменту проектування він розрахований на прийом тисяч відвідувачів. Для підвищення рівня безпеки в ТРЦ тільки 2 поверхи. Цілих 20 сходових кліток ведуть з 2 поверху на вулицю. Проходи виготовлені в вогнетривких матеріалів. Двері обладнані антипанічними пристроями відкриття. Частину евакуаційних проходів будівники зробили ширшими, ніж того вимагають норми. Аби великий натовп без перешкод зміг покинули будівлю в разі виникнення надзвичайної ситуації.

“Позапланова перевірка Управління ДСНС у Черінгівській області Голлівуду пройшла в режимі співробітництва. В цілому, пожежні визнали, що система протипожежної безпеки в ТРЦ Голлівуд працює справно. Йде мова про автоматичну систему оповіщення про пожежу, димовидалення та пожежогасіння. Більшу частину зауважень до ТРЦ уже усунуто. Залишилися зауваження щодо організації безпеки у деяких орендарів. Ми над цим працюємо”, – повідомив Дмитрій Шуртаков, керівник відділу систем пожежної безпеки ТРЦ Голлівуд.

Зокрема, на сьогодні усі вогнегасники пройшли технічну перевірку, яка підтвердила їх справність. Нагадаємо, що на початку перевірки 10% вогнегасників ще не пройшли цю процедуру. Ми плануємо розмістити додаткові інформаційні таблички про можливі способи евакуації та сповіщення про пожежу.

ТРЦ організувує постійні навчання орендарів з пожежно-технічного мінімуму. Детальніше про це пояснює Вадим Небога, тренер, заступник директора ТОВ “Центр безпеки “Гранд”: “Ми починаємо навчання із Законів, які потрібно виконувати на території торгових приміщень, а також відповідальність за їх невиконання. Слухачі вивчають найпоширеніші причини виникнення пожеж та як їх усунути. Вони знатимуть особливості системи пожежної безпеки Голлівуду. На подвір’ї прошло тернування. Наприкінці ми видаємо спеціальне посвідчення”.

До теми: 

Пожежа в Кемерово: чи є аналогія з Голлівудом?

25 березня в Кемерово (Росія) сталася трагедія – пожежа в місцевому ТРЦ «Зимова Вишня». Офіційно – 64 загиблих. Неофіційно – понад 100… Трагедія сколихнула і Україну. Прем’єр-міністр В. Гройсман доручив провести масштабну перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів на предмет дотримання норм пожежної безпеки.

Важливі факти про ТРЦ «Зимова вишня» в Кемерово:

• Будівля ТРЦ “Зимова вишня” мала 4 поверхи. В 2013 році центр перебудували зі старої 2-поверхової фабрики. Сама будівля була побудована в 1968 році.

• Система пожежогасіння в «Зимовій вишні» не була автоматичною.

• За даними «Комсомольської Правди» аварійних виходів з 4 поверху було всього 2.

• Система планування ТРЦ була складною. Люди відзначали, що і без паніки в ньому було легко заблукати.

Чи є схожа ситуація в Чернігові?

В Чернігові немає на стільки страшних порушень пожежної безпеки, як в ТРЦ “Зимняя вишня”. Про це повідомив Олександр Івченко, помічника начальника Управління з питань зв’язків з гомадськістю Управління ДСНС у Чернігівській області Олені Терещенко, журналісту “Еспресо по-чернігівські”. За результатами перевірки, які вже проведені, системи оповіщення і пожаротушіння знаходяться у справному стані.

Як спрацює система протипожежного захисту в ТРЦ “Голлівуд”?
В ТРЦ обладнана автоматичною системою пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу, яка працює цілодобово. Якщо виникне пожежна ситуація, то вона оповістить відвідувачів автоматично.
Будівля, також обладнана автоматичною системою водяного сплінкерного пожежогасіння. Це водопровідна сітка, яка розміщена під стелею по усій території ТРЦ. Вода в ній знаходиться під високим тиском і в будь-який момент готова до подачі в осередок займання. При досягненні температури в приміщенні певної величини, вода починає зрошувати пожежонебезпечну зону.
Дим у великій кількості виводить назовні автоматична система димовидалення. Завдяки її роботі відвідувачі уникнуть отруєння небезпечними газами та зможуть безперешкодно вийти назовні.
Крім того, просимо відвідувачів звернути увагу на білі шафи зі знаком вогнегасника, які розміщені по усій території центру. Там знаходяться пожежний кран-комплект, що складається з пожежного рукава з під’єднаним перекривним стволом та вогнегасники.
З зовнішнього боку будівля забезпечена кільцевою системою протипожежного водопроводу, з пожежними гідрантами, місце знаходження яких позначено знаками безпеки. Їх технічна справність періодично перевіряється працівниками ДСНС.
З усіх боків будівля забезпечена під’їзними шляхами для проїзду пожежної спецтехніки.
Усі необхідні системи виготовлені з якісних матеріалів згідно норм українського законодавства. Вони перебувають під цілодобовим наглядом висококваліфікованого персоналу.
Задля швидкої та безпечної евакуації відвідувачів з 2 поверху, будівля оснащена ізольованими вогнетривкими шляхами по всьому периметру. Вони ведуть прямо на вулицю. В центральній частині ТРЦ є також окремі евакуаційні шляхи, по яким відвідувачі вийдуть з приміщення. Наприклад, “Дитяча планета” має 4 таких виходи.

Якщо ви відвідувач ТРЦ Голлівуд…

В разі виникнення надзвичайної ситуації відвідувачі Голлівуду почують попередження трьома мовами. Ескалатори зупиняться. (Наголошуємо, що ескалатори не є шляхами евакуації!!) Ліфт спуститься на 1 поверх та припинить роботу із відчиненими дверима та випускає пасажирів.
Під стелею засвітяться стрілки, що вказують на найближчий евакуаційний шлях. По ньому людина покине приміщення в повній безпеці. Якщо ж найближчий евакуаційних шлях вказує в напрямку загорання, то пожежники радять іти в протилежному напрямку від пожежі. Доки не з’явиться показчик, що веде до іншого евакуаційного шляху.
З 2 поверху 20 сходових кліток ведуть прямо на вулицю. Вони знаходяться в коридорах та магазинах. Їх достатньо по усій території ТРЦ. Кінотеатр “Мультиплекс” обладнаний окремими евакуаційними виходами та протипожежною системою. Двері залів під час сеансів не закривають.
У разі виникнення надзвичайної ситуації ми закликаємо наших відвідувачів зберігати спокій та рухатися в сторону виходів, позначених евакуаційними показчиками. При необхідності звертайтеся за допомогою до працівників ТРЦ.

 

Підготувала Тетяна Пекур, торгово-розважальний центр «Голлівуд»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте