Благоустрій приватного сектору Чернігова через співфінансування

У Чернігові планують розпочати благоустрій районів приватного сектору на умовах співфінансування.

27 липня в Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Олександра Кириченка відбулося перше засідання комісії, яка створюється для організації роботи з благоустрою приватного сектору міста. Комісія обговорювала проект «Програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору».

Цей проект, розроблений спеціалістами міської ради разом з депутатською ініціативною групою, а також депутатами Новозаводської та Деснянської районних у місті Чернігові рад, для багатьох жителів приватного сектору міста може стати реальною можливістю покращити умови свого проживання.

У проекті програми йдеться про будівництво та ремонт інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору (доріг, водогонів, каналізації) на умовах співфінансування з міським бюджетом.
По суті, це розповсюдження тих же принципів і механізмів, що запропоновані в Чернігові будинкам з ОСББ. Програма для приватного сектору передбачає створення організаційно-правових і матеріально-технічних умов для участі населення в цьому процесі.

Співвідношення внесків мешканців і бюджету програма пропонує на рівні 30% на 70%. Проте, члени комісії запропонували й інші співвідношення, найбільш логічним і справедливим з яких було визнано оплату 20% мешканцями і 80% бюджетом (як і для ОСББ).

Окрім того, члени комісії запропонували максимально спростити процедуру збору коштів населенням. Разом з тим, учасники обговорення дійшли висновку про те, що такі кошти під час їх збору мають зберігатися не у вуличкомах, а на безготівкових рахунках. Тобто, швидше за все, для цього потрібно буде створювати кооперативи, громадські неприбуткові організації або (досвід Вінниці) – «органи самоорганізації населення».
Наразі юридичному відділу міської ради доручено запропонувати шлях збирання коштів, який буде і законним, і зрозумілим та зручним для людей.

– Важливо, щоби процедура була також зручною і для наступної передачі збудованого майна в комунальну власність. Зокрема, щоб не виникло потім такого: «Я заплатив, тому оце мій шматок асфальту, не їздіть тут», – зазначив Олександр Кириченко.

– Почнемо з вулиць, які вже зараз готові до будівництв і ремонтів на умовах співфінансування, – сказав він також. – Якщо людина готова вкладати свої гроші, значить, там є гостра необхідність. Ми ці вулиці виділяємо в окрему групу і проводимо роботи вже в цьому році. Інші вулиці “підтягнуться”, коли побачать зроблене.

Друга група, – продовжив він, – ті вуличкоми, які ще визначаються. Там ми робимо проекти, вносимо адреси в план на наступний рік – і поступово будуємо, починаючи з весни. Третя група – ті, хто чітко сказали: «Ми на умовах співфінансування нічого робити не будемо». Для цих вулиць у майбутньому можлива участь у якихось інших програмах, які у місті можуть з’явитися при наявності коштів. Але не в цій.

До участі в роботі комісії заступник міського голови попросив долучатися всіх депутатів та фахівців, які готові в ній працювати.

Комісія планує збиратися в міській раді щосереди об 11.00.

За інформацією Чернігівської міської ради

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте