Бюджет територіальних громад недоотримував значні суми коштів

За позовом прокурора в 10 разів збільшено надходження орендної плати за земельні ділянки площею 40 га вартістю близько півмільйона гривень.

Про це повідомили редакції в прес-службі прокуратури Чернігівської області.

Органами прокуратури області постійно вивчаються питання дотримання вимог законодавства при використанні суб’єктами господарювання земель сільськогосподарського призначення, насамперед в частині повноти сплати оренди.

Установлено, що у 2006 році розпорядженням однієї з місцевих державних адміністрацій у порушення вимог законодавства суб’єкту господарювання для ведення сільськогосподарського виробництва надано в оренду земельні ділянки загальною площею 40 га без проведення нормативної грошової оцінки зі сплатою лише 6 тис. грн у рік.

Таким чином, договір оренди укладено без належного розрахунку розмірів платежів, внаслідок чого бюджет територіальної громади недоотримував значні суми коштів.

Оскільки землекористувачем не вжито заходів до приведення угод у відповідність з вимогами законодавства прокурором направлено до суду позов про визнання правочину недійсним.

У ході апеляційного розгляду справи за позовом прокурора між Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області та землекористувачем укладено додаткову угоду, за результатами якої визначено розмір орендної плати на рівні 12% від нормативної грошової оцінки ділянки, яка склала 56 тис. грн. у рік.

Таким чином, згідно додаткової угоди, розмір орендної плати збільшено у близько 10 разів.

Враховуючи фактичне поновлення інтересів держави, судом провадження у справі за позовом прокурора закрито.

Робота з цих питань продовжується.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте