Через неконкурентні процедури ремонтують дороги у Чернігові

Щороку в Чернігові проводять капітальний та поточний ремонт внутрішньо-будинкових проїздів.

— Загалом у Чернігові нараховується 551 вулиця. Загальна їх протяжність 359,3 км. Значна їх частина знаходиться не в найкращому стані і потребує ремонту. У 2018 році капітально відремонтовано дорожнє покриття вулиць площею 47,9 тис. метрів квадратних, — повідомила прес-служба Чернігівської міської ради 26 вересня на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» проаналізувала закупівлі капітальних ремонтів доріг Управлінням ЖКГ та ЖЕКами міста за 2017-2018 роки. Цікавими виявилися окремі адреси та угоди.

Нагадаємо: закупівля робіт понад 1,5 млн грн вимагає проведення тендеру, а закупівлі до цієї суми замовники в основному проводять через процедуру звітування, тобто без торгів.

1 тендер — 2 і більше адрес

Є договори, які об’єднують кілька поштових адрес та будинків. Наприклад, ремонт проїзду за адресами вул. Рокосовського б. 30, 30а, 32, 34, 38, 48. Сума угоди склала 1,17 млн. грн. й відбулася за процедурою звітування про укладені угоди. Тендер проводило КП “ЖЕК-10”.

Також показовим є тендер, що організовувало Управління ЖКГ у серпні 2017 року. По ньому дорогу ремонтують також за кількома адресами: вул. Козацька б. 18, 20. Сума угоди склала 528 965 грн. Те ж Управління проводить у 2018 році тендер на три адреси по вул. Князя Чорного, б 11, 13, просп. Миру, б. 16. Сума угоди склала 1,9 млн. грн. Тендер проведений за процедурою відкритих торгів.

Такі процедури (тобто на кілька адрес разом) з капітального ремонту внутрішньо-будинкових проїздів можна побачити по Чернігову не один чи два, тож така практика існує. Проте більше все ж тендерів, що “прив’язані” до однієї адреси. Така практика небезпечна можливим дробленням робіт та як результат уникненням проведення відкритих торгів.

Чому це питання постало? Бо є практика 1 тендер – 1 адреса.

1 тендер – 1 адреса

23 серпня 2018р. Управління ЖКГ міської ради повідомило про зміни та доповнення до переліку об’єктів на капітальний ремонт внутрішньо-будинкових проїздів у житловій забудові. Сьогодні завершилися майже всі тендерні процедури й відбуваються ремонти. Є окремі закупівлі, що вимагають уваги.

Ремонт за адресами вул. Самоквасова, б. 11, 13, 15. На ці адреси проведено 3 тендери. Усі вони допорогові, а суми коливаються від 700 тисяч до 1,3 млн. грн. Фактично всі адреси розташовані поряд, а дорожне полотно одне. Ремонтує ці адреси підприємство ТОВ “Армшляхбуд”, власником якого є Андранік Мкртчян, син Володі Мкртчяна. До речі, про корупційні схеми з їхньою участю, ТОВ “ШБУ-14”, Управлінням ЖКГ писали неодноразово місцеві видання.

Тендери проведені в один період – із 24 травня до 04 червня 2018 року. Загальна сума угод складає 2 811 717,19 грн., а це вже кошти для конкурентних торгів.

Схожі ситуації (але не ідентичні) з тендерами та ремонтами про проспекту Перемоги, б. 14, 18; вул. Незалежності, б. 62, 64, 68.

Нажаль ми бачимо що Чернігівські замовники можуть об’єднувати декілька адрес в один тендер, а можуть і один проїзд поділити на декілька закупок, головне щоб ці закупки не перевищували суму у 1,5 млн.грн. Таким чином не порушуючи чинне законодавство обходять тендерну, а відповідно конкурентну процедуру закупівлі робіт.

  • Матеріал створений в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства», який реалізується Центром «ЕЙДОС» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні в рамках Програми MATRA.

Наталія Романова, ГО «Центр політичних студій та аналітики»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте