Через загоряння сухої рослинності спалахнув ліс

Першими вогонь на території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», що в Козелецькому районі (Чернігівська область), помітили з камер спостереження лісові охоронці ДП «Остерський військовий лісгосп».  

Вони й повідомили 8 квітня оперативно-координаційний обласний центр УДСНС про загоряння сухої рослинності та настилу в лісі біля села Отрохи Козелецького району.

Вогонь вже охопив 140 гектарів. Хоча напередодні пожежа охоплювала лише 30 гектарів лісу, однак менше ніж за добу масштаби зросли в кілька разів.

До гасіння пожежі залучили 165 працівників та 34 одиниці техніки, з них від УДСНС – 16 одиниць техніки і 66 чоловік особового складу, задіяли 3 літаки АН-32п спеціального авіаційного загону ДСНС України.

Авіація здійснила три скиди води. У ліквідації пожежі беруть участь лісова охорона ДП «Остерський військовий лісгосп» та ДП «Остерське лісове господарство», допомагає військова техніка.

На місці події і досі працює оперативна група надзвичайників, а лісівники охороняють лісові масиви лісгоспів, щоб вогонь не спалахнув знову і не перекинувся на лісові масиви державного лісового фонду і на оселі жителів села Отрохи Козелецького району.

  ДО ТЕМИ. Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський»,  створений у 2002 році, займає 78 тисяч гектарів на території Козелецького і Чернігівського районів. Він другий за розміром в Україні. На території парку налічується 107 червонокнижних видів тварин та рослин. Центральна садиба розташована в селі Отрохи Козелецького району.

Микола Тищенко. Фото автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте