Чи покращилась ситуація з туберкульозом на Чернігівщині?

Завдяки додатково виділеним для протидії захворюванню на туберкульоз коштам, ситуація з туберкулінодіагностикою в Чернігові покращилась, порівняно з минулим роком. Перебої з постачанням туберкуліну наразі якщо і є, то не залежать від чернігівських медиків, а лише від оперативності роботи постачальників.

Про це у розмові з активістами Чернігівської обласної громадської організації “Центр політичних студій та аналітики” розповіла головний лікар дитячої поліклініки №2 Чернігівської міської ради Ганна Якубова.

Як відомо, у минулому році ситуація з постачанням туберкуліну була вкрай важка, за рік місто виділило лише близько 20 тисяч гривень. У цьому ж році, завдяки рішенню міськради лише на закупівлю туберкуліну було додатково виділено 200 тис. гривень.  Громадська організація “Центр політичних студій та аналітики”, попередньо зверталась до міської ради з приводу збільшення фінансування.

Наразі, за словами Ганни Якубової, у місті сиплекс активності туберкулінодіагностки.

“Іде вступна кампанія, діти їдуть у літні табори, відпочивати закордоном, тому просять зробити перевірку.” – говорить Ганна Якубова.

Втім, як відзначає медик, виділена сума коштів хоч і в рази перевищує минулорічну, все ж є недостатньою.

Для прикладу одна перевірка наразі коштує близько 30 гривень, а лише у другій поліклініці перебуває на обліку 20 тисяч дітей, то ж щоб повністю забезпечити їх туберкуліном необхідно близько 600 тисяч гривень. У масштабах міста ця сума сягає мільйону, якщо не буде сплесків захворюваності.

У той же час дітям, чиї батьки за свої кошти купують  туберкулін перевірка проводиться безкоштовно.

Як відомо, складна ситуація з туберкуліном у останні часи виникла в результаті значного його подорожчання.

Питання туберкулінодіагностики надзвичайно актуальне і враховуючи останні резонансні події в Чернігові. Як відомо, нещодавно у виховательки ДНЗ №22 було виявлено відкриту форму туберкульозу.

Громадська організація «Центр політичних студій та аналітики» планує і в подальшому боротись з проблемою захворювання на туберкульоз у місті Чернігові, та допомагати комунікації громадян з владою та медичними установами.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Програмної ініціативи “Громадське здоров’я» Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту  “Місцеві бюджети під контролем громадських і пацієнтських організацій.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте