Чи увіковічать у Чернігові борця за незалежність України Левка Лук’яненка?

Одразу по смерті нашого видатного земляка з’явилася ідея вшанувати його пам’ять у назві якоїсь вулиці чи площі Чернігова. Чи не першою озвучена пропозиція перейменувати вулицю імені Рокоссовського, на якій свого часу, між своїми ув’язненнями, років зо два мешкав Левко Григорович. Наступна пропозиція — назвати його іменем так звану площу — П’ять кутів.

Але чому заблукали між цими двома варіантами? Щодо П’яти кутів, це взагалі доволі дивно, бо й жодної «площі» там не існує, просто перехрестя кількох вулиць.

Фото з архіву редакції

Натомість у нас немає жодної вулиці імені таких видатних поляків, як геній світової музики Фредерік Шопен, як Адам Міцкевич, як видатні письменники, Нобелівські лауреати Генрік Сенкевич, Володимир Реймонт, Віслава Шимборська, чи Болєслав Прус, Папа Римський Іван-Павло Другий. Річ не лише в тому, що Рокоссовський — одіозний комуністичний діяч, а ще й у тому, що за визволенням фронтом під його командуванням восени 1943 року Чернігова й ще ряду міст наступним було форсування Дніпра, задля визволення Києва до річниці Жовтневої революції. Форсування, коли Дніпро сплив кров’ю українців, де були вбити десятки тисяч щойно мобілізованих українських хлопців, яким не всім навіть встигли видати шинелі та зброю. Так загинув там, наприклад, і рідний брат мого батька.

Тому колись цю вулицю буде перейменовано. Просто нині є ще одна обставина: Рокоссовського — це вже не просто назва вулиці, це десятиліттями «бренд» цього району, нового Чернігова, де мешкає значна частина його населення, не лише по самій вулиці, а й далі — по вулицях Бєлова, Пухова і т.д. Свого часу це вже був навіть певний імідж частини чернігівців — «Ми з Рокосухи!»

А іменем Левка Григоровича можна назвати площу Дружби Народів — це ще одна з пропозицій, замінити цю безлику пострадянську назву, те, що між «Мегацентром» і «Градецьким».

А ось ще кращий варіант: площа в районі «Ниви», де раніше був стихійний базар, тобто місцина перед Собором Всіх Святих. Це більша

територія, ніж ота «Дружба», вона офіційно є площею, назва була — Героїв Сталінграда. Чи невже й по сьогодні так називається?

Між іншим, щодо прив’язування до району колишнього мешкання Левка Григоровича: ця площа знаходиться ПО ВУЛИЦІ РОКОССОВСЬКОГО.

Як бачимо, варіантів більше, ніж блукання між двох сосен.

Петро Антоненко,

редактор газети «Світ-інфо»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте