Численні недоліки медичної реформи можуть призвести до злочинів

Уже минуло два тижні з початку реформи «первинки», але ті українці, які вирішили перевірити дію медичної реформи на собі, потрапили у тисняву в лікарнях і не завжди мали змогу підписати декларацію із сімейним лікарем чи педіатром.

За словами депутата Чернігівської міської ради, головного лікаря міської дитячої поліклініки №2 Ганни Якубової, більшість лікарень в Україні поки що не готові реформувати «первинку»: не вистачає ані комп’ютерів, ані лікарів, немає інтернету.

«Реформа – це не просто зміна системи фінансування. Це – інвестиції в обладнання та комунікації, у лікарів та підвищення їхнього професіоналізму», – констатувала Ганна Якубова.

Вона наголосила, що приміром, у Чернігові катастрофічно не вистачає педіатрів. На її думку, без подолання цих проблем медична реформа стає загрозою для життя українців.

Окрім того, численні недоліки реформи можуть призвести до злочинів. Адже шахраї можуть торгувати даними пацієнтів, організовувати оборудки з фіктивною кількістю пацієнтів та відшкодовуванням із держбюджету; виписувати фальшиві електронні рецепти й отримувати відшкодування.

Ганна Якубова вважає, що МОЗ має забезпечити:

· захист даних пацієнтів та лікарів – вдосконалити законодавче регулювання та посилити відповідальність за торгівлю даними та їхню крадіжку;

· безперебійну роботу системи серверів E-Health із урахуванням масового використання її лікарями;

· якісний широкосмуговий інтернет для усіх медзакладів;

· комп’ютери для первинної ланки;

· медичне обладнання для сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів;

· навчання лікарів для роботи з електронними базами даних;

· створення єдиного реєстру пацієнтів.

«Без реалізації цих вимог ми не зможемо говорити про успішну медреформу в Україні», – наголосила Ганна Якубова.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте