ДОНБАС: ПЕРЕPROЧИТАННЯ ОБРАЗУ — ІНСТИТУТ ВІДКРИВАЄ ВИСТАВКУ

18 вересня 2018 року відбулося відкриття інформаційно-просвітницької, контрпропагандистської виставки «Донбас: переPROчитання образу», підготовленої Українським інститутом національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України.

Національний музей історії України (м.Київ, вул. Володимирська 2)

Виставка містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Державного архіву Донецької області.

У відкритті виставки взяли участь:

Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті

Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України

Ігор Козловський, український вчений та громадський діяч, релігіознавець.

Виставка є спробою деконструювання негативного медійного образу краю як “особливого” регіону, створеного російською пропагандою та актуалізованого в українському суспільстві в умовах війни Росії проти України.

“Ми створили виставку, яка повністю руйнує навязуваний російською пропагандою міф, про особливий статус Донбасу як окремого антиукраїнського регіону. Тут зібрані найбільш переконливі та цікаві факти історії заселення степових регіонів, які розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя. Значна частина виставка присвячена “антирадянським виступам” та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей. Вона повністю руйнує міф про Донбас як “надзвичайно зрадянізоване” населення регіону”, – зазначає один з авторів виставки, співробітник Українського інституту національної пам’яті Ігор Карєтніков.

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті тел. (044) 290-80-17

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте