Федерація профспілок України розпочала кампанію з «тарифному» спротиву

Профспілки провели складну, але конструктивну зустріч з головами Чернігівської ОДА та обласного об’єднання організацій роботодавцців.

Зустріч була проведена з ініціативи Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, адже соціально-економічна ситуація в країні викликає справедливе занепокоєння серед працюючих громадян − членів профспілок. Відсутність нормального соціального діалогу на рівні Уряду спровокувало проведення профспілками 6 липня в м. Києві всеукраїнського маршу проти шокового підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги.

У вступному слові голова 140-тисячної профспілкової громади Чернігівщини Ігор Москаленко окреслив коло проблем, яке створює соціальну напругу серед жителів області. По-перше, це зростання рівня заборгованості із зарплати, яка вже сягнула 22,5 млн грн. По-друге, людей турбує майбутнє мережі освітніх та медичних закладів області. І третє, мабуть, найболючіше — це шокове (в рази) підвищення вартості житлово-комунальних послуг.

Враховуючи те, що НКРЕКП та Кабінет міністрів України не врахували думку профспілок щодо останнього питання, як того вимагає законодавство, Федерація профспілок України розпочала кампанію спротиву цьому рішенню. Профспілки Чернігівської області також підключилися до відповідної роботи. В регіоні зібрано вже більше 30 тис. підписів проти необґрунтованого стрибка вартості тарифів. На жаль, наразі жодної реакції від Уряду не має. А 6 липня о 10 год. члени профспілок зберуться в м. Києві на попереджувальний марш протесту з пікетуванням КМУ та ВРУ.

В процесі «круглого столу» обговорено кілька актуальних питань з різних сфер, які так чи інакше зачіпають сьогодні інтереси простих громадян.

Уряд та інші владні інституції вважають, що тарифи мають бути доведені до реальної вартості послуг, а незахищені верстви населення будуть підтримані за рахунок субсидії. Також розвиваються державні програми енергозбереження в домогосподарствах.

Профспілкові лідери наводили очільнику області свої, але справедливі аргументи, в цьому питанні: «В нормальній країні працюючий громадянин не має стояти з протягнутою рукою перед державою і просити субсидію. Рівень заробітних плат в країні не витримує ніякої критики і є неадекватним до вартості життя. За розрахунками профспілок після підвищення тарифів до категорії отримувачів субсидії потраплять близько 70% населення. Це не нормальна ситуація».

Щодо рівня зарплати, Валерій Куліч відмітив її поступове зростання. Наразі в середньому по області — це 3860 грн. «Моя особиста думка, що соціальні стандарти можна підвищити тільки за рахунок збільшення економічної активності, розвитку підприємств», — зауважив голова ОДА.

Під час обговорення профспілковими лідерами порушувалися питання фінансування державних служб, створення об’єднаних громад, припинення роботи нелегальних перевізників (більше 200 рейсів на день), зміни формули розрахунку фінансування освітніх закладів з урахуванням специфіки області.

Голова Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Козир закликав посилити боротьбу з тіньовим бізнесом, який погіршує конкурентне середовище та обкрадає державу у вигляді несплачених податків.

Наприкінці зустрічі «губернатор» запевнив, що його «двері завжди відкриті для профспілок» та пообіцяв проводити подібні зустрічі з профактивом щоквартально. Також Валерій Куліч зазначив, що в даній ситуації масові акції протесту профспілок не найкращий варіант вирішення проблем: «Потрібно разом пережити важкі часи та розв’язувати суспільні проблеми за круглим столом переговорів». Профспілкові лідери за результатами зустрічі, в цілому, позитивно оцінили рівень соціального діалогу на рівні області.

Віталій КОПИШ

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте