Як працює Фонд соціального страхування в Чернігівській області

Страхування. У цей складний для країни час система загальнообов’язкового державного соціального страхування продовжує надійно забезпечувати підтримку працюючих громадян.

Таке страхування дозволяє їм та членам їх сімей отримувати матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, за наслідками нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Про це свідчать підсумки роботи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області за 9 місяців цього року.

Згідно наданих роботодавцями (страхувальниками) 22 755 заяв-розрахунків, видатки на всі види допомоги, оплачених за рахунок коштів Фонду, склали 173,5 млн грн, що на 50,6 млн грн, або 41% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

В тому числі забезпечено виплату наступних видів допомоги: по тимчасовій непрацездатності – 126,0 млн грн, що складає 72,6%, від суми всіх витрат на допомогу; по вагітності та пологах – 46,7 млн грн, або 26,9% від всіх витрат та на поховання – 902,0 тис. грн, або 0,5%.

Станом на 1 жовтня відділеннями здійснювались щомісячні страхові виплати 3329 потерпілим на виробництві та членам їх сімей. З цієї кількості отримувачів виплат – 299 потерпілих є внутрішньо переміщеними особами, які продовжують отримувати страхові виплати на підконтрольній українській владі території.

Із загальної кількості потерпілих на виробництві в області обліковується 59 осіб з інвалідністю I групи, 364 – II групи, 1213 – III групи, загалом 1636 осіб з інвалідністю. Це складає 52% від загальної кількості потерпілих, не визнано особами з інвалідністю – 1518 потерпілих на виробництві.

Застрахованим особам потерпілим на виробництві та членам їх сімей виплачено — 55,3 млн грн, в тому числі – 8,7 млн грн потерпілим-переселенцям. В порівнянні з цим же періодом 2017 року розмір виплачених страхових сум збільшився на 15,4 млн грн.

Сума середньомісячного розміру страхової виплати на одного потерпілого на виробництві та особу, яка має на це право в разі смерті потерпілого станом на 1 жовтня в цілому по області становила 1845 грн. Це на 543 грн більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

За рахунок коштів Фонду направлено на відновлювальне лікування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладах 852 застраховані особи.

Реабілітаційні послуги надавалися 35 санаторіями із висококваліфікованим медичним персоналом і потужною лікувальною базою курортів Трускавець, Моршин, Хмільник, Одеса, Бердянськ, Миргород, в місцевому санаторії «Остреч» та інших.

Питаннями відновлювального лікування, у співпраці з управлінням та відділеннями Фонду, займалися 36 лікувальних установ, зокрема, 3 обласні лікарні, 22 центральних районних та 7 міських. Це дало змогу охопити соціальними послугами застрахованих осіб, які проживають і працюють в усіх без виключення регіонах Чернігівщини.

При цьому досягалася головна мета реабілітації – застраховані особи, які тимчасово не брали участі у виробничому процесі, у зв’язку із захворюванням, відновлювали свій стан і поверталися до роботи.

Крім того, на медико-соціальні послуги 369 потерпілим від трудового каліцтва та професійних захворювань витрачено майже 4,5 млн грн. Проведено за рахунок коштів Фонду лікування 36 потерпілих, яким МСЕК визначена в цьому потреба на суму 76,4 тис. грн.

З метою залучення потерпілих на виробництві до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації, виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України проводилася VІ Всеукраїнська спартакіада серед потерпілих на виробництві «Сила духу». В обласних змаганнях взяли участь більше 120 чоловік.

Фінальні змагання були проведені у вересні цього року на базі спортивного комплексу «Юність» (м. Ужгород) з 6 видів спорту: армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу, шахів.

Команда спортсменів нашої області зайняла 7 командне місце.

Реальні справи свідчать, що управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області відіграє значну роль в забезпеченні добробуту громадян і посідає важливе місце в соціальній інфраструктурі області.

Фонд продовжує працювати над актуальними питаннями у сфері соціального страхування для забезпечення підтримки в складні життєві часи найбільш активної та працездатної частини населення Чернігівщини.

Володимир Нашиванько,

начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте