Гінекологи обговорили проблему “світової” онкологічної хвороби

ГІНЕКОЛОГИ ОНКОДИСПАНСЕРУ ПОДІЛИЛИСЯ СВОЇМ ДОСВІДОМ У ЛІКУВАННІ ЖІНОК З НЕВТІШНИМ ДІАГНОЗОМ: “РАК ЯЄЧНИКІВ”.

Про свої напрацювання лікарі розповіли під час медичної конференції «Персоніфікація лікування онкологічних захворювань у жінок», що відбулася 3 грудня у Львові.

Організатором заходу виступила компанія «АстраЗенека». 22 березня 2016 року вона оголосила про виведення на український ринок нового препарату для боротьби з раком яєчників – олапаріба, торговельне найменування – Лінпарза. Лікарський засіб викликає загибель переважно пухлинних клітин.

Олапаріб призначають в якості монотерапії для підтримуючого лікування дорослих пацієнтів з чутливим до препаратів платини рецидивуючим серозним епітеліальних раком яєчників, фаллопієвих труб або первинним перитонеальним раком високого ступеня злоякісності з мутацією гена BRCA, в яких вдалося досягти повної або часткової відповіді на хіміотерапію із застосуванням препаратів платини.

До теми: в онкодиспансері можна зробити тест на мутацію гена BRCA

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерій Зуб, проблема вкрай важлива: адже рак яєчників займає 7-е місце у світі серед усіх видів онкологічних новоутворень, діагностованих у жінок. Смертність від раку яєчників стоїть на 5-му місці серед причин смертності жінок з онкологічними захворюваннями: в 2012 р близько 150 тисяч пацієнток померли від раку яєчників.

Серед пацієнтів онкодиспансеру є онкохвора, яка приймала цей препарат. Як зазначив онкогінеколог, поява олапарібу дозволила вивести лікування пацієнтки з онкопатологією не тільки на якісно новий рівень, а й внести значний вклад у покращення її якості життя.

Уляна КОВАЛЬЧУК. На фото — головний лікар Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерій Зуб

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте