Хочете податкову знижку? Мерщій до податкової!

Хто має право на податкову знижку та порядок отримання відповідних коштів, розповідає фахівець фіскальної служби.
Слід зазначити, що для отримання податкової знижки за 2017 рік ви маєте встигнути подати документи до кінця грудня цього року.
Отже, хто може отримати податкову знижку.
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом 2017 року були офіційно працевлаштовані та отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.
Платник податку має право включити до податкової знижки за наслідками звітного податкового року, такі фактично здійснені ним витрати:
 – частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;
 – витрати у вигляді суми коштів, сплачених  платником податку на користь вітчизняних вищих  та професійно – технічних  навчальних  закладів для компенсації вартості здобуття середньої  професійної  або вищої  освіти такого платника  податку та/або  члена його сім’ї  першого  ступеня  споріднення, підтверджені відповідними документами, зокрема, копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника) та/або юридичну чи фізичну особу, яка здійснює оплату (при цьому в договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини);
– суму витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків.
Для отримання податкової знижки вам потрібно:
до 31 грудня року, наступного за звітним, подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
 
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.
 
Звертаю вашу увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки. Тобто для отримання знижки за 2017 рік вам необхідно подати декларацію до кінця грудня 2018 року.

Катерина Билименко,

головний державний ревізор-інспектор Головного управління Державної фіскальної служби України у Чернігівській області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте