Хто і чому угробив ліфт

У неробочий понеділок, 28 травня, мешканці однієї з квартир восьмого поверху багатоквартирного будинку по вулиці Белова, 27 у Чернігові вирішили доставити свої меблі у вантажному ліфті на перший поверх. Але зробили вони все це по-варварськи. 

Хто і як їх туди заносив – таємниця. Але результати — плачевні. «Вантажники» зірвали коробку входу в ліфт, зігнули двері і виламали одну створку вхідних дверей.

Ліфт після такого завантаження, немов з переляку, сіпнувся і враз застряв. Аварійна бригада обслуговуючої компанії з першої спроби навіть не змогла визволити «вантажників». З другої спроби — вдалося. Варварів, інакше таких «вантажників» не назвеш, визволили.

А коли негідники вилізли з ліфта, то швидко вивантажили з нього і свої меблі, після чого хутко… зникли. Для них — начебто нічого й не трапилося.

В результаті таких дій — пошкоджено ліфтове обладнання, а сам ліфт, звичайно, не може працювати. До речі, на цьому поверсі розміщені квартири 35, 36, 37, 38 і 39. Хто ж винний? Єдине, що працівники ліфтової служби повинні були одразу викликати на місце події поліцію, але вони чомусь цього не зробили.

Мешканці будинку, напевне, забули, що згідно з ч. 2 ст. 382 Цивільною кодексу України ЛІФТ (ШАХТА І МЕХАНІЗМИ) — спільна власність усіх мешканців УСЬОГО БУДИНКУ. Тож саме вони і повинні дбати і про ліфт, і про інше майно, яке розташоване в житловому будинку. А обслуговуючі компанії можуть тільки ремонтувати і доглядати за обладнанням, устаткуванням ЗА ЇХНІ ГРОШІ.

А відшкодування витрат на ремонт ліфтового обладнання має відбуватися за кошти власників будинку або винних осіб (якщо таких встановлять). Іншого варіанту просто не існує.

P.S.За оцінками спеціалістів ліфтового господарства, відновлення роботи ліфтів у цьому будинку може коштувати кілька десятків тисяч гривень.

Детальніше — у відео:

Даша КОТОВСЬКА

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте