ІІ міжнародний Форум експортерів відбувся у Чернігові

12 травня 2017 року Чернігівська торгово-промислова палата в партнерстві з Чернігівською ОДА провела ІІ Форум експортерів Чернігівщини.

Формат заходу включає в себе інформаційну та комунікаційну складові, якою скористались головні учасники форуму — експортери Чернігівщини. Кінцева мета форуму — сприяння збільшенню обсягів та географії регіонального експорту. Майданчик об’єднав експертів, що готові в будь який час допомогти нашим експортерам в Італії, Туреччині, Гані, ОАЕ, Нігерії та інших.

Більше 80 експортерів Чернігівщини — учасників форуму почули актуальні напрямки просування українських економічних інтересів, експорту від профільних заступників Міністра економічного розвитку та торгівлі України Наталії Микольської та  заступниці Міністра агрополітики з питань євроінтеграції  Ольги Трофімцевої.

Чернігівщина стала першим регіоном України, де було презентовано “Експортну стратегію України”. До уваги учасників форуму її представила Олена Кудляк, виконавчий директор Центру сприяння інвестиціям і торгівлі (ITFC).

З можливостями програм технічної допомоги виступили керівники міжнародних партнерських проектів в Україні, що підтримують підвищення конкурентності та активізацію українського експорту:
– Віталій Бігдай, керівник Програми сприяння експорту в Україні Western NIS Enterprise Fund
– Фолькер Штьотцнер, керівник Німецько-українського партнерського проекту палат та асоціацій KVP Ukraine та локальний координатор цього проекту Тетяна Білас
– Гідо Райнш, керівник проекту GIZ – “FitforpartnershipwithGermany” в Україні, Білорусі та Молдові
– Александер Маркус, голова правління Німецько-української палати
– Павло Вдович, координатор консультаційних проектів ЄБРР в Україні

Форум привітали та взяли участь у його роботі, очільники влади та самоврядування Чернігівщини – голова ОДА Валерій Куліч, голова Обласної ради  Ігор Вдовенко, Чернігівський міській голова Владислав Атрошенко. Президент ТПП України Геннадій Чижиков представив експортерам представників ТППУ за кордоном, які взяли участь у В2В переговорах:
– Італія – Почесний Консул України в Італії пан Марко Тозон
– Туреччина – пан Хасан Каміль Хаялі
– ОАЕ, Східна Африка – пані Вікторія Рахматулліна
– Республіка Гана – пан Дмитро Базів.
Спеціальні гості з Італії Клаудіо Фабріс та Мішель Оліані, компанія “Bios Srl”, що представляють сертифікаційний центр для отримання євро-органік сертифікату та Нікола Тессарі, президент компанії Agribio S.r.l, Нікола Тессарі, президент компанії Agribio S.r.l, а також Марія Махновець, консультант з експорту, прибули для секції органічної сільгосппродукції.
ІІ Форум експортерів Чернігівщини відбувся завдяки підтримці надійних партнерів:
Deutscher Industrie- und Handelskammertag, OneBox, PILGRIM EDUCATION, та Чернігівській обласній державній адміністації.

Анна Шерман

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте