Існує колосальний розрив між суспільством та українською державою

Ситуація навколо обшуків та затримань в РІА «Новини-Україна» показала колосальний розрив між суспільством та українською державою. Громадськість ще чотири роки тому вимагала закрити агенцію, а силовики лише зараз спромоглися на відповідні дії.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний.

«Маса людей писали в соціальних мережах та на різних сайтах про пропагандистську діяльність РІА Новини ще кілька років тому. Так само, як зараз пишуть про «Росспівробітництво», яке має представництво в Києві. Але на це своєчасно не реагує ні прокуратура, ні СБУ. Є колосальний розрив між суспільством та українською державою, яка не відчуває цієї небезпеки», – сказав він.

Безсмертний переконаний, що такі організації треба було закрити ще в 2014 році, бо «в умовах війни вони не мають права функціонувати на території України».

На його думку, збурення навколо РІА «Новини-Україна» можна було уникнути, якби «СБУ та МЗС синхронізували свої дії».

«Як тільки СБУ почала операцію, МЗС мало запросити російського тимчасового повіреного і пояснити, що така організація вчиняла антидержавні дії проти суверенітету України, ми вжили таких-то заходів. В результаті цього не було зроблено, і в інформаційне поле почали вкидати заяву Посольства Росії, заяву Пєскова. Це прокол», — зазначив він.

Політик вважає, що таким чином Україна діяла б на упередження і виставляла вимоги перед іншою стороною.

«Тоді б дії України виглядали б досить респектабельно і вагомо, впливаючи на ситуацію. А тут вчинили кроки, а подати правильно не змогли. От і виникла така складна дискусія», – уточнив він.

Безсмертний зауважив, що «такі проколи в роботі виконавчої влади відбуваються постійно, коли дія не супроводжується правильним інформаційним повідомленням, вивіреною подачею, взаємодією із колегами, чи дією проти ворога».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте