Календар УПА — 1 лютого

1944 рік

У райцентрі Здолбунів на Рівненщині повстанці знищили старшого лейтенанта НКВД – командира мінометної роти.

1945 рік

У бою з загоном НКВД у селі Хоростець на Тернопільщині загинули двоє повстанців, ще один підірвався гранатою в оточеній і підпаленій хаті.

1946 рік

Відділ куреня «Підкарпатський» УПА-Захід наскочив на лікарню в обласному центрі Станіслав. Здобуто ліки та медичне обладнання для поранених бійців.

Рій куреня «Дзвони» УПА-Захід у сутичці з розвідувальним загоном НКВД біля села Гутисько на Станіславщині знищив трьох військових.

Під час зіткнень із загонами НКВД у селах Конюшків, Крута Долина і Ляшки на Львівщині загинули районна провідниця жіночої сітки ОУН Єва Борис – «Річка», районний слідчий СБ (служби безпеки ОУН) «Сталевий» та ще 11 повстанців.

У селі Сапіжанка на Львівщині підпільники спалили два колгоспних сараї із збіжжям та сільськогосподарським реманентом.

1948 рік

Пошукова група МВД захопила криївку біля села Вишків на Станіславщині. Повстанець Ілько Скіпар вчинив збройний опір і при спробі підірватися гранатою зазнав важких поранень. Йому, ще живому, відрубали голову і виставили прилюдно для залякування селян.

У сутичці з загоном МВД у селі Пирятин на Рівненщині підпільники знищили одного військового і ще одного поранили.

1949 рік

У селі Старий Скалат на Тернопільщині повстанці знищили радянського активіста.

1950 рік

Кущовий провідник ОУН Павло Заяць – «Гриць» і ще двоє повстанців загинули в сутичці з опергрупою МВД у селі Великі Дідушичі на Дрогобиччині.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте