Історичний календар Календар УПА Сергій Горобець Усі новини 

Календар УПА — 10 січня

1945 рік

Відділ куреня «Гуцульський» УПА-Захід підірвав мости на залізниці та шляху Коломия-Делятин на Станіславщині.

Повстанці атакували дільницю винищувального батальйону в селі Вигнанка на Волині. Знищені 3 бійця батальйону. У перестрілці загинув один повстанець.

1946 рік

Командир однієї із сотень УПА-Захід «Чорногора» загинув у сутичці з загоном НКВД у селі Соколівка на Львівщині.

Під час зіткнень із загонами НКВД біля сіл Чучманів і Ясенів на Львівщині загинули 7 повстанців, у тому числі районний провідник ОУН Петро Юрас – «Бурий» і командир боївки СБ (служби безпеки ОУН) Микола Баб’як – «Хмурий».

1947 рік

Чота сотні «Сірі» УПА-Захід під час раптового нападу на відділ МВД у селі Крилос на Станіславщині знищила чотирьох військових.

1948 рік

Пошукова група МВД захопила криївку в селі Бортків на Львівщині. Двоє повстанців, що перебували всередині, вчинили збройний опір, поранили двох військових і обидва загинули в перестрілці.

У селі Денисів на Тернопільщині підпільники знищили голову райвиконкому.

1949 рік

Під час нападу на дільницю винищувального батальйону в селі Судковичі на Дрогобиччині повстанці знищили бійця батальйону, решту роззброєно і розігнано. Здобуто озброєння і боєприпаси.

Пошукова група МВД оточила криївку в селі Петранка на Станіславщині. Повстанець, що перебував всередині, відмовився здаватися, важко поранив військового і застрелився.

Кущовий провідник ОУН Микола Мінько – «Орлик» загинув у сутичці з загоном МВД біля села Торгановичі на Дрогобиччині.

1952 рік

Четверо повстанців, що потрапили в зону облави загону МГБ у селі Кальна на Станіславщині, після тривалого бою, не маючи шансів прорватися з оточення, підірвалися гранатою.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку