Календар УПА — 11 лютого

1944 рік

Під час розмінування повстанцями мінного поля в районі села Острова на Ровенщині, відбулася збройна сутичка з загоном НКВС. Підпільники відступили без втрат, забравши з собою 50 мін.

1945 рік

5-годинний бій значного загону повстанців із військами НКВС у селі Дерть на Ровенщині. Знищені старший лейтенант міліції, молодший лейтенант держбезпеки, начальник міліції, сержант і 6 військових, п’ятеро поранені. Захоплено два кулемети, 8 автоматів.

У бою з пошуковою групою прикордонних військ у селищі Луцьки на Львівщині сотня УПА-Захід «Жубри-2» (командир Петро Лагода–«Громовий») знищила 27 військових.

1946 рік

У засідці біля села Арламівська Воля на Львівщині сотня УПА-Захід під командуванням «Лиса» захопила в полон старшого уповноваженого райвідділу НКВС Анненкова, дільничного міліції і старшину місцевого гарнізону внутрішніх військ із секретною поштою.

У бою сотні УПА-Захід «Риболовці» біля села Подусів на Станіславщині із загоном НКВС, що проводив облаву, загинув кущовий ОУН-Подусів Йосиф Олійник–«Рух».

1948 рік

Під час облави прикордонних військ в Майданських лісах на Дрогобиччині після бою потрапили в оточення і підірвали себе останньою гранатою вояки сотні УПА-Захід «Ударник-3»: чотовий «Ворон», ройовий «Буденко» і кулеметник «Щупак».

1949 рік

У зіткненні боївки ОУН із засідкою МВС поблизу села Токів на Тернопільщині загинули 3 підпільника, ще 5 зуміли прорватися.

1950 рік

Через зраду агента «Зіни» загін МДБ вийшов на районну боївку ОУН-Золотий Потік. У сутичці в селі Берем’яни на Тернопільщині загинули підпільники «Вир» і «Гуз».

1951 рік

У зіткненні з загоном МВС у селі Малі Дідушичі на Дрогобиччині загинули станичний ОУН-Малі Дідушичі Трохим Бойко–«Шпак» та Іван Сах–«Гайовий».

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте