Історичний календар Календар УПА Сергій Горобець 

Календар УПА — 11 січня

1946 рік

Троє воїнів УПА у рукопашному бою з розвідувальною групою НКВД (6 чоловік) в селі Забара на Тернопільщині знищили лейтенанта і трьох рядових.

Сотня «Чорні чорти» УПА-Захід у селі Гринівка на Станіславщині оточила і обстріляла будинок, в якому перебували 24 військових НКВД, що забезпечували проведення виборів до Верховної Ради СРСР. Знищені всі вороги.

Сотня «Імені Богуна» УПА-Захід атакувала дільницю винищувального батальйону в селі Брустури на Станіславщині. Одного бійця знищено, двох поранено, 5 захоплено в полон. Здобуто зброю та боєприпаси.

1947 рік

У сутичках із загонами НКВД у селах Клекотів і Острожець на Львівщині один повстанець загинув, ще 8 були заарештовані.

Опергрупа НКВД у селі Роздільне на Дрогобиччині захопила в полон трьох повстанців, серед них – станичні ОУН Олексій Чума – «Медвідь» і Микола Макар – «Дольний».

1948 рік

Відбиваючи напад пошукової групи МВД у селі Митків на Чернівеччині, повстанці знищили капітана і старшого сержанта. У перестрілці загинув окружний референт СБ (служби безпеки ОУН) Мирослав Сулятицький.

Двоє повстанців були оточені пошуковою групою МВД у селі Бродок на Чернівеччині. Повстанці відмовилися здаватися, знищили військового, ще одного поранили і загинули в підпаленій хаті.

1949 рік

У селі Мшана на Тернопільщині повстанці спалили сільраду, клуб і знищили документи.

Пошукова група МГБ захопила криївку біля села Будки на Тернопільщині. Районний провідник ОУН «Борис» і ще четверо повстанців вчинили збройний опір і всі загинули в бою.

У селі Загір’я на Тернопільщині підпільники спалили контору колгоспу.

1952 рік

Районний провідник ОУН Василь Гусак – «Пропав» і охоронець загинули в перестрілці з пошуковою групою МГБ у селі Волошиново на Дрогобиччині.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку