Календар УПА — 12 березня

1944 рік

У селі Лашківці на Тернопільщині повстанці роззброїли підвідділ угорців. Двох військових знищено, 15 захоплено в полон (пізніше відпущені).

1945 рік

У селі Вербиця на Львівщині повстанці знищили дільничного райвідділу НКВД.

1946 рік

Пошукові групи НКВД захопили криївки в селах Печихвости на Львівщині (загинули 6 повстанців) і Орів на Дрогобиччині (загинули слідчий СБ Павло Марголич і ще 6 підпільників).

Під час зіткнень із загонами НКВД у селах Дітковець, Полоничі, Черниця та хуторах Духове і Микити на Львівщині загинули 13 повстанців.

1947 рік

У селі Перерісль на Станіславщині підпільники знищили старшого лейтенанта МВД.

1948 рік

У райцентрі Калуш на Станіславщині повстанці знищили заступника директора МТС.

Чота сотні «Лемківська» УПА-Захід потрапила під облаву загонів МВД біля сіл Воля Райнова і Торчиновичі на Дрогобиччині. Знищено 8 військових, 9 поранено. Під час відступу застрелилися поранені командир СБ сотні Микола Цап – «Жар» і ще три повстанці.

Під час зіткнення з опергрупою МВД в райцентрі Перегінське на Станіславщині повстанці знищили старшого лейтенанта і двох військових. У перестрілці загинув районний провідник Іван Іванцівський – «Сокіл».

У селі Куропатники на Тернопільщині підпільники знищили військового пошукової групи МВД.

1949 рік

У сутичці з загоном МВД у селі Поніква на Львівщині загинули командир рейдової групи СБ Андрій Лопушинський – «Мазепа» і охоронець районного проводу ОУН.

Пошукова група МВД у селі Радохинці на Дрогобиччині наскочила на загін підпільників. Загинули командир боївки Семен Чорногін – «Залізняк» та двоє повстанців.

На хуторі Сухота на Львівщині повстанці знищили старшого лейтенанта міліції.

1950 рік

Під час зіткнення з опергрупою МВД у селі Гошівчик на Дрогобиччині загинули двоє повстанців, у тому числі командир боївки Федір Удич – «Спартак».

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам`яті, спеціально для видання Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте