Календар УПА — 20 січня

1945 рік

Сотня «Трембіта» УПА-Захід у засідці на шляху біля села Космач на Станіславщині знищили 38 військових НКВД. У перестрілці загинули 2 воїни УПА.

Троє воїнів УПА-Захід, оточені загоном НКВД у селі Букове на Дрогобиччині, знищили двох військових і згоріли в підпаленому сараї.

1946 рік

Сотні «Дзвони» і «Літуни» УПА-Захід у бою з двома батальйонами НКВД біля сіл Болехів і Кадобна на Станіславщині знищили 10 військових. У перестрілці загинули четверо повстанців.

Під час зіткнень із загонами НКВД у селах Боянець, Волиця-Деревлянська, Гавареччина і Гаї на Львівщині загинули станичний ОУН Роман Загаревич – «Орел», кущовий провідник Йосиф Вислінський – «Дуб» та ще четверо повстанців. Двоє потрапили в полон.

Відбиваючи напад загону НКВД у селі Тейсарів на Львівщині, повстанці знищили 18 військових. У перестрілці загинули двоє повстанців.

1947 рік

Пошукова група МВД захопила криївку в селі Гаї Шляхтинецькі (нині Гаї-Шевченківські) на Тернопільщині. Четверо повстанців (у тому числі командир військової округи «Лисоня» УПА-Захід «Бондаренко») змогли прорватися. Загинула друкарка штабу Теодозія Пійдгайна – «Дарка», яка прикривала відхід і знищила військового.

У сутичці з опергрупою МГБ та полком внутрішніх військ у селі Жулин на Дрогобиччині загинули двоє повстанців, ще четверо захоплені в полон.

1948 рік

Неподалік райцентру Рафалівка на Рівненщині повстанці знищили дільничного МВД і важко поранили начальника райвідділу МГБ.

У селі Острів на Дрогобиччині підпільники спалили колгоспні будівлі.

1949 рік

Під час зіткнень із загонами МВД у селах Махлинець і Слохині на Дрогобиччині загинули районний провідник ОУН Василь Волошин – «Ватажок» і станичний Микола Гальдин – «Лоза».

У селі Монилівка на Тернопільщині повстанці спалили сільраду і клуб.

1950 рік

Двоє членів надрайонного проводу ОУН загинули в сутичці з загоном МВД у селі Букове на Дрогобиччині

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте