Календар УПА — 22 січня

1945 рік

У боях сотні «Пролом» УПА-Захід із загонами НКВД в районі сіл Крехів, Кунин і Добросин на Львівщині загинули 60 воїнів УПА, у тому числі командир сотні «Скала».

Під час операції НКВД у селі Берестяни на Дрогобиччині облавники помилково знищили секретаря райкому ЛКСМУ.

1946 рік

Здобувши інформацію через зрадника, пошукова група НКВД атакувала відділ УПА-Захід біля села Зарудці на Львівщині. У бою загинули 11 повстанців, у тому числі командир тактичного відтинку «Розточчя» Юліян Саляк – «Тиміш» і командир сотні «Холодноярці» «Довбня». Змін прорватися лише воїн УПА «Карпо».

Під час зіткнень із загонами НКВД у селах Гуменець, Кореличі і Кути на Львівщиніи загинули 5 повстанців.

1947 рік

У селі Ригачів на Дрогобиччині підпільники знищили дільничного МВД.

Пошукова група МВД захопила криївку в селі Цицори на Тернопільщині. У збройній сутичці один повстанець загинув, інший пораненим захоплений у полон.

1948 рік

У селі Ярушичі на Дрогобиччині повстанці знищили двох дільничних МВД.

Пошукові групи МВД захопили криївки в селах Соколець та Ігровиця на Тернопільщині. У першому випадку двоє повстанців знищили одного військового, ще трьох поранили і прорвалися без втрат. В іншому зав’язався тривалий бій, під час якого двоє повстанців загинули, а ще четверо застрелилися, у том числі – колишній командир сотні «Сіроманці» УПА-Захід «Клименко».

1949 рік

У селі Поляниця на Станіславщині підпільники спалили сільраду і знищили телефонний зв’язок.

1952 рік

Пошукова група МГБ захопила криївку в селі Лани на Львівщині. Двоє повстанців відчайдушно відстрілювалися: один загинув в бою, іншого захопили в полон після невдалої спроби застрелилитися

1953 рік

Опергрупа МГБ через зраду захопила криївку в селі Стратин на Станіславщині. Відмовилися здаватися і загинули в бою кур’єр Центрального проводу ОУН Михайло Проць і двоє охоронців Головного командира УПА Василя Кука.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте