Календар УПА — 27 січня

1944 рік

У сутичці з загоном Червоної армії у лісовому масиві Степанського району на Рівненщині повстанці знищили 13 військових.

Відділ Української національної самооборони в селі Нивиці на Львівщині вступив у бій з великим радянським партизанським з’єднанням (близько 700 осіб), що проходив рейдом по Радехівському району і чинив погроми селянам. В результаті кількагодинної перестрілки партизани відступили в напрямі на Броди.

1945 рік

Під час раптового нападу на збори радянського активу в селі Дем’янка-Лісна на Дрогобиччині повстанці знищили президію зборів, двох завідуючих відділами райкому КП(б)У, завідувача районного земельного відділу, заступників начальників Стрийської в’язниці і Стрийського депо. Поранені голова і заступник голови сільради.

1946 рік

Сотня «Імені Колодзінського» УПА-Захід під час облави загону НКВД біля села Молодятин на Станіславщині інсценізувала відступ із табору, а потім нанесла несподіваний удар з двох сторін на переслідувачів. Знищені 13 військових, 17 поранено.

1947 рік

Надрайонна провідниця жіночої сітки ОУН і Українського Червоного Хреста Ольга Одинська – «Оксана» намагалася застрелитися під час спроби заарештувати її в райцентрі Коломия, отримала важке поранення і невдовзі померла.

1948 рік

Троє воїнів сотні «Басейн» УПА-Захід загинули в сутичках із загонами МВД у селах Головецько і Дністрик на Дрогобиччині.

1949 рік

Під час зіткнень із загонами МВД у селі Стебник і в хуторі Загай на Дрогобиччині загинули четверо повстанців, у тому числі станичний ОУН Йосип Павцьо – «Омелько» і санітарка Ганна Кость – «Квітка».

1950 рік

Пошукова група МВД захопила криївку в лісовому масиві Жовківського району Львівщини. Відмовилися здаватися і загинули в бою окружний провідник ОУН Адам Куровицький – «Сірий», надрайонний референт Степан Свидницький – «Носач», районний провідник Володимир Касараба – «Андрій» і ще двоє повстанців.

Підготував Сергій ГОР,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте