Календар УПА — 29 січня

1944 рік

У селі Киликиїв на Кам’янець-Подільщині повстанці знищили радянського активіста.

1945 рік

Біля села Нижчі Луб’янки на Тернопільщині повстанці захопили в полон старшого лейтенанта і двох червоноармійців із ремонтно-відновлювального загону зв’язку.

1946 рік

Командир тактичного відтинку «Гуцульщина» УПА-Захід Володимир Яворський – «Козак» і його ад’ютант потрапили в засідку загону НКВД біля села Космач на Станіславщині і загинули в перестрілці.

Пошукова група НКВД захопила криївку біля села Багнувате на Дрогобиччині. Шестеро повстанців (у тому числі надрайонний референт ОУН «Ханенко») вчинили збройний опір і загинули в бою.

Під час зіткнень із загонами НКВД у селах Бачів, Бужок, Добротвір і Яблунів на Львівщині загинули четверо повстанців.

У бою з загоном НКВД біля села Чепелі на Львівщині загинули командир окружної боївки СБ (служби безпеки ОУН) Михайло Недзельський – «Клим» і командир відділу УПА.

1947 рік

Під час нападу в селі Воля Висоцька на Львівщині на сільраду, де містилася виборча дільниця, повстанці знищили голову сільради, пошкодили телефонний зв’язок і знищили агітаційний матеріал та обладнання для виборчих кабін.

1948 рік

У селі Новоселка на Тернопільщині повстанці поранили інструктора райкому КП(б)У і захопили в полон секретаря райкому з пропаганди.

1949 рік

У селі Завій на Станіславщині повстанці знищили двох військових МВД.

Двоє повстанців загинули в сутичці з загоном МВД біля села Новий Кропивник на Дрогобиччині.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте