Календар УПА — 30 січня

1945 рік

Під час нападу на село Устя-Зелене на Тернопільщині повстанці знищили лейтенанта НКВД, підпалили сільську раду і райвідділ НКВД.

У сутичках із загонами НКВД у селах Новосілки і Чепелі на Львівщині загинули двоє повстанців.

1946 рік

Дві чоти сотні «Сурмачі» УПА-Захід біля села Ілів на Дрогобиччині відбили три атаку батальйону НКВД. Знищено 40 військових, загинув 1 воїн УПА.

Під час облави загін НКВД атакував табір сотні «Хорти» УПА-Захід біля села Лужки на Станіславщині. У перестрілці загинув воїн УПА, ще один зазнав поранення.

Пошукові групи НКВД захопили криївки в селах Подусів на Львівщині та Підпечери на Станіславщині. У перестрілках загинули троє повстанців, у тому числі надрайонний референт Йосип Петриків – «Береза».

Під час зіткнень із загонами НКВД у селах Бунів, Вербляни, Липівці, Піски та Утішків на Львівщині загинули 8 повстанців, один потрапив у полон.

1947 рік

Опергрупа райвідділу МВД і полку внутрішніх військ у селі Тейсарів на Дрогобиччині оточила повстанця, який після перестрілки підірвався гранатою.

1948 рік

У селі Стронятин на Станіславщині підпільники знищили дільничного МВД.

У засідці на шляху біля села Муравиця на Рівненщині повстанці знищили заступника начальника райвідділу МВД і розігнали його охорону.

Повстанці атакували дільницю винищувального батальйону в селі Комарівка на Тернопільщині. Знищені голова сільради і 4 бійці батальйону.

1949 рік

Відділ ОУН атакував дільницю винищувального батальйону в селі Верхів на Рівненщині. Знищений начальник батальйону, особовий склад роззброєно і розігнано, здобуто озброєння на патрони.

Підготував Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті, спеціально для видання  Спецкор РЕГІОН

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте