Керівник «Ялівщини» навів факти проти його звинувачень

«РІЗНІ ПОГЛЯДИ НА ПРОБЛЕМУ ПАРКУ «ЯЛІВЩИНА» ТА ЙОГО КЕРІВНИКА». Під такою назвою нещодавно ми розмістили статтю, надіслану з Департаменту  екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації. У цій публікації автори висловили свою позицію щодо діяльності Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» і, зокрема, його керівника Володимира Свердлова. 

Редакція отримала листа безпосередньо від керівника «Ялівщини». У своєму листі Володимир Свердлов висловлює свою точку зору на проблеми, які зазначені в публікації Департаменту екології облдержадміністрації. Також керівник парку категорично не згоден з обвинуваченнями на його адресу і підтверджує ці заперечення фактами. Отже, подаємо без жодних правок матеріал Володимира Свердлова.

Діяльність комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради» у 2016 – 2019 роках здійснювалася у відповідності щорічних планів роботи, які затверджувалися Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Директор КЗ «РЛП «Ялівщина» щорічно звітував, його звіти схвально сприймалися і підтримувалися Департаментом екології.

За період роботи директором КЗ РЛП «Ялівщина» для вирішення поточних і проблемних питань функціонування РЛП «Ялівщина» (насамперед – проекту організації території, її меж, загальної і протипожежної безпеки, санітарного стану насаджень і низки інших питань) подано 66 звернень і запитів до державних і комунальних структур, установ і організацій:

· 17 звернень до Чернігівського міського голови,

· 8 звернень до Головного управління Національної патрульної поліції м. Чернігова,

· 11 звернень до начальника Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області,

· 4 звернення до директора Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА,

· 10 звернень до начальника управління ЖКГ Чернігівської міської ради,

· 6 звернень до начальника КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради,

· 6 звернень до Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради,

· 4 звернення до ПП «Десна-Експерт М», розробника проекту організації території.

У рамках організації науково-дослідної роботи і проведення практичних природоохоронних заходів укладено 4 договори з Центром туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю Чернігівської міської ради, РЛП «Міжрічинський», Мезинським НПП, Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Також налагоджено співробітництво з Чернігівським національним технологічним університетом, РЛП «Ніжинський» та НПП «Ічнянський» і «Голосіївський».

За ініціативи директора КЗ «РЛП «Ялівщина» створено науково-технічну раду як консультативно-дорадчий орган.

Директор КЗ «РЛП «Ялівщина» постійно організовував суботники та заходи з прибирання сміття на території парку (73 суботники). Ним укладено 15 договорів з КП «АТП-2528» Чернігівської міськради про вивіз сміття з території парку в 2016 – 2019 рр. Залучено до співпраці в цьому питанні представництва компаній «Coca-Cola» і «Віват-канцелярія».

У рамках організації еколого-освітньої роботи і проведення практичних природоохоронних акцій налагоджено співпрацю з Чернігівською обласною організацією Українського товариства охорони природи, осередками Всеукраїнської екологічної ліги та Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку». Директором КЗ «РЛП «Ялівщина» спільно з цими організаціями на території парку було проведено:

· 7 заходів рекреаційно-освітнього змісту,

· 21 екологічний та природоохоронний захід,

· 45 безоплатних екскурсій для учнів, студентів, учителів і відвідувачів парку (1325 осіб),

· 73 суботники й толоки з прибирання і впорядкування парку.

За участі директора РЛП «Ялівщина» ПП «Десна-Експерт М» розроблено і подано на затвердження «Проект землеустрою щодо організації і встановлення меж регіонального ландшафтного парку Ялівщина» площею 168,7054 га, розташованого в м.Чернігові в адміністративних межах Чернігівської міської ради». Налагоджено конструктивний діалог з Управлінням архітектури та містобудування Чернігівської міськради щодо погодження цього проекту.

Для запобігання порушенням природоохоронного законодавства і дотримання правил протипожежної безпеки на території парку директором РЛП «Ялівщина» було проведено:

· 45 зустрічей з відвідувачами РЛП «Ялівщина»,

· локалізовано 37 осередків багать, залишених без нагляду,

· встановлено 90 стовпчиків для обмеження в’їзду на зелену зону парку,

· розроблено і встановлено 10 макетів протипожежних знаків,

· встановлено 9 природоохоронних і 5 попереджувальних знаків.

За клопотанням директора РЛП «Ялівщина» комунальними службами Чернігова з боку вул. 77-ї Гвардійської дивізії (в’їзд на вул. Жуковського) для збереження екосистем і створення безпечних умов для відвідувачів установлено обмежуючий дорожній знак «Рух механічних транспортних засобів заборонено».

Для збереження соснових насаджень парку успішно реалізуються інтегровані методи захисту від верхівкового та шестизубого короїдів, які здійснюються науковою установою «Харківлісозахист». Адміністрацією парку було вивішено 72 пастки для короїдів з феромонним наповненням, зроблено перший облік і локалізовано понад 43 тис. екземплярів шкідників.

У рамках поновлення ділянок зелених насаджень працівниками парку здійснювалася підсадка саджанців робінії клейкої, липи серцелистої та кущів спіреї японської, дуба звичайного, калини. У 2019 р. висаджено 100 карпатських смерек.

Для створення умов рекреації та відпочинку в межах парку в 2016 – 2017 рр. проведені такі заходи:

· 2 навчальні еколого-пізнавальні стежки та організовано впорядкування пішохідного екологічного маршруту в їх межах,

· облаштовано 3 місця відпочинку (стіл, лавки, місце для вогнища).

Мешканці міста інформуються через ЗМІ про стан, акції та заходи в парку, робляться сюжети на телебаченні: здійснено 77 публікацій у друкованих та інтернет-виданнях, проведено 29 виступів на радіо та телебаченні.

За заявами директора відкриті 3 кримінальні провадження, для призупинення сумнівних дій навколо території РЛП «Ялівщина».

Директором КЗ «РЛП «Ялівщина» виконувалися як комплексні заходи в рамках стратегії розбудови та функціонування парку, так і практичні заходи.

Діяльність директора КЗ «РЛП «Ялівщина» спрямована на збереження та охорону парку, розбудову його як природоохоронної установи і розвиток.

Наведені положення мають документальне підтвердження, частина з них висвітлювалося в ЗМІ, та значиться в звітних матеріалах.

Володимир Свердлов, 

директор комунального закладу РЛП «Ялівщина»

Схожа публікація:

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте