Команда нардепа не полюбляє пісню «Про Україну» — краща для них «Катюша»

Команда народного депутата України Сергія Березенка активно пропагує російську «культуру».

Березовий гай у Чернігові, завдяки народному депутатові Сергію Березенку, останні два роки помітно стає кращим: тут і альтанки, акуратні лавочки, спортивні тренажери, дитячі майданчики. Громада разом з підприємством «Зеленбуд» упорядковує територію, висаджуючи нові деревця, а інші комунальні служби теж не стоять осторонь — кожний відповідає за свій напрямок роботи: енергетики встановлюють нове обладнання для освітлення парку, інші вчасно вивозять сміття та прибирають територію. І, звичайно, кожний знає, що до цього приклав зусиль Сергій Березенко. Уловлюєте співзвучність назви парку Березовий гай і прізвища Березенко? Тож не дарма, мабуть, цей депутат опікується цим парком, адже в цьому якась природнича сила все ж таки криється.

Але все це добре, що робить нардеп, перекреслює його ж власна команда, чи то частина цієї команди, принаймні та, яка організовує та влаштовує різні розважальні заходи.

1 червня — у Міжнародний день дітей —  під патронатом народного депутата Сергія Березенка улаштували в Березовому гаю чудове дійство для малечі, школярів та їх батьків з піснями, танцями, різними конкурсами та  всілякими розвагами.

Поки з’їжджалися артисти до концертного майданчику, відповідальні за сценарій та загальне проведення заходів, вмикали постійно потужну музику, яка розливалася по всіх куточках парку.

Так пройшло десь хвилин 45 і ось-ось основна програма повинна була розпочатися.

Майже годину з потужних гучномовців звучала одна російська попса. Підходжу до музичного режисера, оператора і діджея в одній особі, цікавлюся, хто займався підбором оцієї (російської) поп-музики? «Я», — відповів він мені. «А не соромно вам постійно запускати таку музику і за весь цей час ви не увімкнули жодної української пісні? Таке враження, що ми знаходимося не в Україні, а в Росії», — запитав я у миловидно-пухленького «українця». У відповідь той відрубав як по нотах: «На будущее учтем!» «Але ви вже так відповідали раніше і обіцяли усунути цей огріх! Чи не соромно? Де ваша совість?» —  знову запитав я. У відповідь — мовчанка, а на обличчі сарказм.

Але якраз в цей момент вже розпочиналося основне дійство, тож на сцені з’явилися україномовні ведучі і такі ж музичні колективи. Але як тільки офіційна частина закінчилася, на сцену вийшли російськомовні ведучі, які відкрили різні розважальні сценки-конкурси. Росіяни вже давно звернули увагу на такий штрих і в соціальних мережах глузують з українців, мовляв, ви лише офіційні заходи проводите українською мовою, а потім переходите на російську. І тут росіянам не заперечиш — факт, як кажуть, на долоні.

Але цікаво те, що на відміну від проросійської команди Сергія Березенка, яка займається організацією подібних шоу-програм, чернігівці — свідомо патріотичні люди: і батьки, і їхні дітки! Я навіть не сподівався, що в такому русифікованому колись місті, живуть прекрасні українці! Десь приблизно з 20-ти конкурсних номерів, які проводилися тут серед самих глядачів, лише дві пісні звучали російською мовою, інші всі — українські. І як не намагалися ведучі збити з пантелику маленьких українців, ніби заохочуючи їх розказати вірш чи проспівати пісню саме російською, малеча вперто стояла на своєму, бо знають, на відміну від ведучих та оператора-діджея, бути патріотом своєї держави треба вже змалечку.

Дивує в цій ситуації ось що. До кожної україномовної пісні, які виконували дітки та школярі, у цього діджея з команди Сергія Березенка не було жодної музичної фонограми! Повторюю: жодної! Але увага: як тільки один хлопчина вийшов і назвав російську пісню, яку він буде виконувати, то ведучі навіть не встигли запитати у діджея — чи є фонограма до пісні, як він за мить увімкнув її. І по всьому березовому гаю полинула знаменита «Катюша». І сам діджей розквітав від своєї посмішки і задоволення, ніби так єхидно зловтішаючись, показуючи всім іншим: от бачите славні дітки — співали б і ви російські пісні, і для вас би була музика, а так, вибачте, для українських пісень музика тут відсутня.

А мені хотілося б запитати у керівництва відділу освіти Чернігівської міської ради: хто затверджує такі ганебні для українського міста, яким є Чернігів, сценарії? Чому народний депутат України Сергій Березенко проплачує такі антиукраїнські заходи? Чому так відверто принижується патріотичний порив і національна свідомість маленьких українців та їх батьків? Допоки у маси невігласи насильно пропагуватимуть культуру інших народів, ігноруючи свою, українську?

До речі, сам Сергій Березенко полюбляє носити українську вишиванку. Виявляється, з огляду на подібні явища та заходи, правий той, хто сказав: «Мало носити вишиванку для того, щоб бути патріотом, треба всім єством, своїми ділами щоденно це доказувати». На жаль, представники з команди народного депутата Сергія Березенка, ці відомі істини відверто ігнорують і цинічно саботують. Чи не тому, що відчувають чиюсь підтримку та прикриття?

Сергій Вітер

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте