Креативний хаб «Зачарована Десна» — новий культурний проект у Чернігові

Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» запрацював на базі громадської організації «Голос батьків» за підтримки Українського культурного фонду. Його мета – допомогти в реалізації культурних потреб молоді та людей з інвалідністю старшого віку.

Креативний хаб «Зачарована Десна» — це новий культурний проект, який, ми сподіваємося, об’єднає творчі особистості Чернігівщини, в тому числі – митців з інвалідністю, – наголошує голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей. – Різноманітні творчі майстер-класи допоможуть учасникам розвинути креативне мислення, знайти нові ідеї та натхнення, дадуть поштовх до самореалізації. Загалом творчі заняття дуже позитивно вливають на душевний стан людей з інвалідністю. Вони не лише розкривають нові грані особистості, набувають нові навички, друзів, а й смисл життя. Зростає їх самооцінка, вони відчувають себе повноцінними учасниками життя громади, міста. 

За словами Ольги Дей, у рамках проекту вже почалися майстер-класи з вокалу, музичного мистецтва, живопису, театрального мистецтва. Творчі люди з інвалідністю відвідають екскурсії на байдарках і проведуть творчий фестиваль у форматі резиденцій на природі. Вони підготують декілька концертів за участю музикантів, артистів і танцівників з інвалідністю, а також виставки-ярмарки своїх декоративних виробів і картин. 

Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» ставить такі завдання:

–         безбар’єрний доступ людей з різними фізичними обмеженнями до культурного середовища;

–         надати новий рівень знань та досвід для розвитку творчого потенціалу;

–         згуртувати творчі особистості для створення унікального продукту;

–         популяризувати процес інклюзії в суспільстві;

–         формувати толерантне ставлення до митців з інвалідністю;

–         дати поштовх розвитку культурних і туристичних ініціатив у регіоні.

Наша першочергова мета — розкрити творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, — розповідає виконавча директорка ГО «Голос батьків» Любов Карасьова. – На сьогодні можливість для їх творчої реалізації існує лише в окремих секторах культури. Ми хочемо зняти ці обмеження та об’єднати різні спільноти, знайти однодумців для співпраці й «культурно-мистецького прориву». Запрошуємо творчих людей з інвалідністю до участі у нашому фестивалі, що триватиме з 3 до 12 серпня 2020 року на березі річки Снов біля с. Снов’янка.

Проект прагне залучити й згуртувати людей з інвалідністю різних нозологій і різного віку – від 14 до 60 років. Такого в нашій області ще точно не було! На цьому наголошує координатор і ідейний натхненник проекту Сергій Усович.

За його словами, така ідея народилася в нього після знайомства з концепцією фестивалю Burning Man (в перекладі з англ.: людина, що палає) – одним з найбільш популярних і креативних заходів у США. Там панує унікальна атмосфера єдності, творчості без обмежень, взаємної допомоги та самовираження. Це формує нову еліту, сприяє появі інноваційних рішень, дарує натхнення. 

— Цей фестиваль відвідують топ-менеджери світових брендів, таких як  Google, Tesla, facebook, ця атмосфера надихає, заряджає креативними ідеями,  — розповідає Сергій Усович. — Наш фестиваль враховує традиції Чернігівщини, культурні особливості нашого народу. Ми спираємося на спадщину нашого славетного земляка О. Довженка й ставимо на меті формувати в суспільстві толерантне ставлення до митців з інвалідністю; залучати та об’єднувати педагогів для виховання та формування творчої еліти української нації. 

Тож креативний хаб у Чернігові вже запрацював! Різноманітні творчі майстер-класи вже проводяться на базі ГО «Голос батьків». Хто готовий долучитися в якості учасника, наставника чи волонтера, телефонуйте безпосередньо в ГО «Голос батьків» за ном.: 097-533-30-26 (Любов Карасьова). Основний захід у рамках проекту – фестиваль у форматі наметового містечка – нагадуємо, проходитиме 3 – 12 серпня на березі річки Снов. Дістатися туди можна буде автобусом, який виділяє міська влада. 

ГО «Голос батьків» наразі має під опікою понад 80 сімей. Завдяки проекту  «Бюджет участі» ЧМР на базі організації працює група денного догляду, яку відвідують 44 хлопців і дівчат різного віку. Група працює з 10-00 до 17-00 год. Тут з особливими дітьми працюють педагоги, вихователі, психолог, медпрацівник, а допомагають волонтери з числа батьків.

ГО «Голос батьків» знаходиться за адресою: м.Чернігів, вул. Захисників України 9-Б

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте