Квартирні крадіжки. Як можна захистити своє майно

Про ефективні методи захисту своєї оселі від злочинних посягань розповідають фахівці.

Заступник начальника Управління поліції охорони в Чернігівській області Олександр Яришко та начальник Центру технічної охорони Олександр Когут розповіли журналістам як громадянам захистити свої оселі та майно від зловмисників, а також повідомили про весняну соціальну всеукраїнську акцію «Квартира під охорону 2017».

На базі сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області відбулася прес-конференція «Квартирні крадіжки: як захиститись?» за участю фахівців з керівної ланки поліції.

Як не дивно, при сьогоднішніх технічних умовах захисту та новітніх технологій, квартирні крадіжки нікуди не зникли. Навпаки, злодії вдаються все до нових способів викрадання чужого майна. До того ж, і самі господарі житла своїми діями ніби «запрошують крадіїв» до своїх помешкань — прочинені кватирки, незамкнені балконні двері, завчасні повідомлення у соцмережах про відпустку тощо. Все це сприяє намірам та діям зловмисників, які досить вправно користуються цим і таким чином виносять з помешкань найбільш цінні речі: коштовності, готівку, мобільні телефони, побутову і комп’ютерну техніку, електроінструмент.

– Звісно, жоден з цих способів не дає 100% гарантію того, що ваша квартира не буде обкрадена. Як вберегти майно від злодіїв – кожен обирає сам. Але з досвіду відомо і практикою перевірено – найбільш ефективним засобом захисту помешкання є встановлена сигналізація. Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири, подбайте про безпеку власного помешкання заздалегідь та встановіть систему охоронної сигналізації, – розповів підполковник поліції Олександр Яришко  − заступник начальника Управління-начальник відділу технічної охорони та логістики Управління поліції охорони в Чернігівській області.

На території Чернігівської області діє один головний пульт централізованого спостереження (в Чернігові), під технічною охороною якого перебуває 2687 квартир і приватних будинків. За 2016 рік прийнято під охорону УПО Чернігівської області 379 об’єктів, 346 квартир та 234 приватних будинків.

Цілодобово на території області чергують 5 нарядів реагування, з яких 3 – в Чернігові. Також у взаємодії з УПО в 14 населених пунктах області реагування на сигнал «Тривога» з об’єктів здійснюється силами цілодобових нарядів територіальних органів Національної поліції.

– Станом на 01.01.2017 року за даними ГУНП в Чернігівській області за участю та безпосередньо працівниками поліції охорони розкрито 2124 злочини, в т.ч. безпосередньо працівниками поліції охорони області розкрито 209, за участю розкрито – 1915 злочинів, затримано за порушення адмінзаконодавства – 692 особи; на реальні спрацювання засобів тривожної сигналізації здійснено 2072 виїзди, при цьому затримано 117 осіб, підозрюваних у скоєнні злочину, – повідомив заступник начальника Управління Олександр Яришко.

З метою посилення захисту майна громадян і протидії квартирним крадіжкам з 15 по 31 березня 2017 року поліція охорони спільно з територіальними органами НПУ проводить весняну соціальну всеукраїнську акцію «Квартира під охорону», під час якої проводиться встановлення засобів охоронної сигналізації у квартирах громадян з підключенням на пульт централізованої охорони за 50% знижкою. Для учасників АТО – 75%.

– А для учасників антитерористичної операції на Сході України знижка становитиме 75%, – додав заступник начальника Управління поліції охорони. – Проведення акції дозволяє громадянам, які планують здати помешкання під охорону, краще спланувати свої витрати та зекономити кошти.

поліція-охорона (2)Також, аби гарантувати максимальну безпеку жителям області, поліція охорони запровадила соціальну послугу «Тривожна кнопка».

– Кожна людина, яка стала свідком чи потерпілим внаслідок будь-якого правопорушення, може звернутися до працівників об’єкту, на якому знаходиться «тривожна» кнопка поліції охорони, з проханням викликати допомогу. Об’єкти, на яких встановлено такі кнопки, позначені жовто-синіми наліпками з написом «Терміновий виклик поліції». У Чернігівській області встановлено 200 таких приладів, в Чернігові – 93 кнопки. Як правило, їх можна знайти в людних громадських місцях, – поінформував присутніх начальник Центру технічної охорони Олександр Когут.

На сьогодні, за словами начальника Центру технічної охорони, поліцейськими охорони надається широкий спектр послуг з охорони як фізичною охороною, так і з допомогою технічних засобів (охоронна, пожежна сигналізації, відеоспостереження).

Також правоохоронець детально роз’яснив інформацію щодо встановлення засобів та продемонстрував всім присутнім засоби технічної охорони, які використовуються для обладнань помешкань та об’єктів.

Також правоохоронець детально роз’яснив інформацію щодо встановлення засобів та продемонстрував всім присутнім засоби технічної охорони, які використовуються для обладнань помешкань та об’єктів.

Для прийому, обробки та контролю відпрацювання звернень працює Контактно-інформаційний центр Центру систем безпеки поліції охорони.

Управління поліції охорони в Чернігівській області інформує: замовити послуги охорони або отримати додаткову інформацію щодо комплексу послуг можна за адресою у м. Чернігів: вул. І.Франка, 4-А, а також за номером телефону: (0462) 676-991. Також телефонуйте на безкоштовну інформаційну лінію поліції охорони (зі стаціонарних телефонів): 0 800-502-220. А також за номерами 0970502220, 0990502220, 073502220 (за тарифами мобільних операторів). Лінії працюють цілодобово.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте