«Litania Океану» —  готується телевізійна версія  

«Litania Океану»… Дати визначення цьому дійству — це те ж саме, що окреслити внутрішній людський всесвіт одним реченням. Автори проєкту визначають його як мистецький діалог — літературний, джазовий… Але насправді все набагато складніше.

“Litania Океану” — непересічне обрядове дійство, поетичне звернення Людини до свого алегоричного безмежного внутрішнього світу— глядачі вперше побачили 20 липня 2019 року на сценічному майданчику у затишному дворику обласного філармонійного центру. Реалізували його режисер і актор Олександр Лаптій та музиканти, відомі за роботами у складі джаз-бенду “BissQuit”, — Володимир Балаба (клавішні, труба), Нікіта Гірня (саксофони, кларнет), Дмитро Теребун (бас-гітара, контрабас), Богдан Ярошенко (ударні). В основу творчого проєкту, який поєднав ситуативну джазову імпровізацію та літературний символізм, покладена Перша пісня з прозової поеми “Пісні Мальдорора” графа Лотреамона (Ізидора-Люсьєна Дюкасса), французького поета-романтика XIX сторіччя.

Восени того ж року “Litania Океану” була презентована на сцені обласного філармонійного центру, а перед цим представлена учасникам наукового семінару “Літературне музикування ІІ” у Центрі Митрополита Андрея Шептицького — ресурсно-інформаційному центрі Українського католицького університету у Львові.

“Litania Океану” викликала велику зацікавленість у публіки і схвальні оцінки мистецтвознавців. Тож нині, на початку 2021 року, автори проєкту готуються зробити його більш масштабним. Телевізійну версію “Litania Океану” зафільмувало і незабаром презентуватиме Суспільне Чернігів (продюсер — Артем Шелковий). Про дату етеру ми обов’язково зробимо окреме повідомлення!

“Litania” буде представлена у новому настрої, в тому числі завдяки співпраці з відомим майстром світла, начальником електроосвітлювального відділу київського Театру на Подолі Максимом Музирою.

Своїми думками щодо реалізації оновленого проєкту його автори і учасники поділилися з нами під час репетиції:

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте