Майже 9 тис аварійних ситуацій попередила служба «104» Чернігівгазу

Від початку 2019 року аварійно-диспетчерською службою АТ «Чернігівгаз» опрацьовано 8753 заявки на витік газу. В середньому за добу в опалювальний сезон АДС виїжджає на 50 викликів споживачів, в міжопалювальний сезон їхня кількість скорочується до 30.

Близько 86% виїздів аварійників були пов’язані з виявленими витоками газу. В решті випадків причинами звернень споживачів стала несправність газових приладів, пошкодження вузлів обліку газу, порушення тяги, спрацювання сигналізаторів загазованості, тощо. Непоодинокими є хибні сигнали – в загальній масі таким виявляється кожен 5 виклик.

По територіальній приналежності найчастіше викликали аварійників в Ніжині та прилеглому районі. В компанії зазначають, що на першому місці за кількістю витоків газу стоять внутрішньобудинкові мережі. За 5 місяців понад 4 тис заявок надійшло саме з цієї причини.

— Понад 60% заявок пов’язані з аварійними ситуаціями на внутрішньобудинкових газорозподільних мережах. Ми в черговий раз привертаємо увагу, що за таких обставин, питання належної організації робіт по своєчасному та якісному техобслуговуванню мереж потребує негайного вирішення з боку співвласників багатоквартирних будівель, – акцентував технічний директор «Чернігівгазу» Ігор Швець. – Адже це не лише призводить до неконтрольованих витрат газу, а й небезпечно для мешканців.

Територію всієї Чернігівської області обслуговують 26 підрозділів АДС «Чернігівгаз». Протягом 5 хвилин аварійники повинні відреагувати на виклик та максимум за 40 хвилин прибути до найвіддаленішої точки зони обслуговування. В першу чергу оперативність локалізації аварійної ситуації залежить від справності автомобілів АДС. Адже старі автівки – це часті ремонти та надмірне споживання пального, що заважає ефективній роботі.

— Останнє масштабне оновлення автопарку служби «104» було в 2013 році. Тоді компанія вручила АДС 15 Volkswagen Transporter Т5. Цьогоріч в лютому для цих потреб «Чернігівгаз» купив 3 нових Volkswagen Crafter, 2 автівки – на виконання плану розвитку підприємства, 1 – за рахунок інших джерел. Це суттєво скоротить витрати на утримання транспорту та час на обслуговування аварійних викликів, – поінформував Ігор Швець. – Нові машини отримають фахівці обласного центру, Корюківки та Ніжина.

Втім, якість роботи бригад «104» залежить не лише від технічного оснащення, а й від практичних навичок персоналу. Зараз компанія проводить щорічний обласний конкурс професійної майстерності бригад АДС. Вже 25 червня стане відомо, спеціалісти якої філії є найсильнішими і представлятимуть Чернігівщину на Всеукраїнських змаганнях аварійних служб.

Наталія Свириденко

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте