Меморіальну дошку морському піхотинцю відкрили на Чернігівщині

У Сновську на Чернігівщині відкрили меморіальну дошку морському піхотинцю Максиму Авдієнку.
У Сновській гімназії відбувся мітинг із нагоди відкриття меморіальної дошки старшому матросу Максиму Авдієнку, який загинув 5 вересня 2018 року на сході країни під час проведення АТО.

Відкрили меморіальну дошку, яка увічнює пам’ять героя, мати Максима Тетяна, дружина Євгенія і учень гімназії Олексій Полюшко. У заході взяли участь військовослужбовці, учасники АТО, учні та педколектив гімназії, представники місцевої влади та громадськості.

Хвилиною мовчання і запаленими свічками вшанували всіх, хто віддав життя за самостійність і незалежність нашої держави. Слова пісні «Пливе кача» у виконанні Крістіни Крот зворушили серця кожного і викликали сльози на очах.

До гімназистів звернувся однокласник Максима Авдієнка – Ілля Грязнов, учасник АТО, який і нині продовжує службу в лавах Збройних Сил України.

«Він боровся за мир, за волю, віддав своє життя заради того, щоб над вами було мирне небо, щоб ви могли вчитися і радіти життю. Пам’ятайте завжди про це!», — зазначив Ілля.

Саме однокласники загиблого бійця, за підтримки викладачів гімназії, й ініціювали збір коштів на меморіальну дошку для Максима.

Старший матрос Авдієнко Максим Олександрович проходив службу в зенітно-артилерійському взводі роти вогневої підтримки 503-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-морських Сил Збройних Сил України.

З липня 2016 року розпочав військову службу за контрактом у лавах Збройних Сил України. Пройшов навчання у 184-му навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Збройних Сил України (село Старичі Яворівського району Львівської області). У складі 503-го окремого батальйону морської піхоти брав участь в антитерористичній операції та операції об‘єднаних сил на сході України.

5 вересня 2018 року старший матрос Авдієнко загинув від осколкового поранення, яке отримав внаслідок обстрілу російсько-терористичними угрупованнями позицій українських військових поблизу села Водяне Волноваського району Донецької області.

8 вересня 2018 року похований на кладовищі села Гірськ Сновського району Чернігівської області.

13 листопада 2018 року в місті Сновськ Чернігівської області на фасаді будівлі Сновського вищого професійного училища лісового господарства (вулиця Бульварна, 5), де навчався Максим Авдієнко, йому відкрито меморіальну дошку.

Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (28.02.2019; посмертно).

Олександр Парій, 

спеціальний кореспондент Інформагентства Міноборони (м.Чернігів)

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте