Міни на полях Чернігівщини знешкоджували військові сапери

У 8-му навчальному центрі Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України у Чернігові відбувся черговий випуск військових саперів. Дипломи отримали майже 20 осіб.

— Період підготовки сапера 2,5 місяці. Сьогодні – іспити у полі. Теорія — порядок робіт та ТТХ усіх вибухових пристроїв, які використовуються у сучасних арміях. Одне практичне завдання зі зняття та знешкодження різноманітних боєприпасів  і тактична медицина, — розповів інструктор вибухової справи Володимир Шостак.

У групі навчалися і водолази — вони стали водолазами-саперами. Ця гримуча суміш спеціальностей  — для людей зі сталевими нервами. Сама професія водолаза завжди була надзвичайно складною, а сапер, як відомо, взагалі помиляється тільки раз.

— Хотів стати просто водолазом, але я допитливий, — посміхається водолаз-сапер Ігор Сєргєєв, — Ми спеціалізуємось на річках та озерах, для морських робіт навчають окремо — є своя специфіка. Оволодіти моїм фахом може не так багато людей — складно, небезпечно та ще й вимоги до здоров’я «драконівські».

Одразу ж по закінченні іспитів та урочистостей хлопці та дівчата роз`їхались виконувати свою роботу по частинах, зокрема й до району виконання Операції Обєднаних сил.

Олександр Штупун

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте