Мрієте про якісні послуги на ринку нерухомості? Звертайтеся до професіоналів!

Сертифікаційні курси для фахівців з нерухомого майна пройшли в Чернігові. Свій професіональний рівень підвищили понад 60 ріелторів. Більшість з них після складання іспитів отримали відповідні сертифікати, що засвідчують високий рівень підготовки та відповідальність перед клієнтами. Організатор курсів ─ Спілка фахівців з нерухомого майна України.

Навчання тривало три дні. В перший день учасники сертифікаційних курсів приділили увагу операціям з комерційною нерухомістю, вивчили сегменти цього ринку, класифікацію офісів, складських і виробничих приміщень, підстави та механізми переведення об’єктів з житлового до нежитлового фонду, види та форми угод між юридичними особами, між юридичними та фізичними особами, особливості відчуження майна, що належить державі чи перебуває у власності громади тощо. Ознайомилися з азами оцінки комерційної нерухомості та особливостями державної реєстрації прав на нерухомість. Цей блок питань компетентно висвітлив фахівець зі столиці Анатолій Топал.

В наступні дні мова йшла про формування ринку нерухомості України, роль громадських організацій у формуванні цивілізованого ринку нерухомості, кодекс етики ріелтора тощо.

Думками з цього приводу поділилися Олександр Капітоненко, Зиновій Абрамов і президент Спілки фахівців з нерухомого майна України Віктор Несін. Більше уваги приділялося житловій нерухомості, ексклюзивним угодам (переваги, які вона надає клієнту та агенту), обґрунтуванню комісійних, підготовці до презентації та самій презентації об’єкта. Власним досвідом поділився керівник агенції нерухомості «НоваЛад» Олег Музика. Окремий блок питань стосувався законодавчих і юридичних моментів, що регулюють ринок нерухомості. Ситуацію в цій темі прояснила Лариса Ставінога.

Аби бути успішним у своїй діяльності, ріелтору також важливо володіти знаннями з маркетингу та психології. Про ефективні маркетингові стратегії на цьому ринку розповіла Анна Колесник, а про психологічні аспекти професії, клієнторієнтований підхід і методи взаємодії з різними типами клієнтів – Любов Фурса (обидві фахівчині запрошені зі столиці).

Попередженню професійного вигорання та пошукам внутрішнього ресурсу приділила увагу чернігівський психолог Світлана Ющенко. Про нюанси нотаріального оформлення угод розповів кандидат юридичних наук, доктор філософії в галузі права, нотаріус Олександр Красногор. Безкоштовні юридичні консультації учасники курсів могли отримати у Володимира Бобруйка – директора Чернігівського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Чому подібні курси важливі? У даний час ситуація в нашій країні така, що фахівців з нерухомості не готує жоден навчальний заклад.

«Наше завдання – побудувати успішний ринок. Поки що він формується, і ми працюємо задля того, аби змінити ситуацію на краще, – зауважує Зиновій Абрамов. – Фундамент, на якому все базується – правильна підготовка, адже будь-яка професія передбачає спочатку підготовку, а вже потім – практичні навички. Тож мета цього заходу – щоб ця послуга надавалася більш якісно. Ми орієнтовані на клієнта, наше завдання – бути максимально корисними».

Крім того, ця діяльність в цій сфері поки що не регулюється законодавчо. Виходить, на ринку можуть працювати не дуже сумлінні люди. Аби звести до мінімуму можливі ризики, представники Спілки фахівців з нерухомого майна закликають споживачів звертатися лише до членів професійних об’єднань і не соромитися запитувати в ріелтора, де він навчався, які документи засвідчують його кваліфікацію тощо.

— Ця послуга має надаватися кваліфіковано, саме для цього ми й проводимо подібні заходи, — підкреслює Олександр Капітоненко. – Хочу зауважити, що нині триває розробка законопроекту «Про ріелторську діяльність», і в перехідних положеннях до цього Закону йдеться, що займатися цією діяльністю матимуть право лише ті люди, ті фахівці, що пройшли відповідну сертифікацію, зокрема, від нашої організації – Спілки фахівців з нерухомого майна України.

Які якості потрібні ріелтору, аби бути успішним у професії? На це запитання відповідає перший віце-президент СФНУ Лариса Ставинога:

«Треба бути відкритим для людей, мати позитивний погляд на життя, любити людей і прагнути щиро їм допомогти, цікавитися їх ситуацією, і, звичайно, бути юридично грамотним, володіти фінансовими азами. Ця професія перебуває на стику трьох інших: ти маєш бути трохи психологом, трохи – юристом і трохи – фінансистом. Без цих трьох складових у цьому бізнесі важко відбутися. Хочу зазначити, що в Чернігові зібралася дуже сильна група. Минулого тижня ми були у Вінниці, там теж гарна підготовка, але Чернігів на голову вищий. У людей палають очі, видно, що їм це цікаво. Тож у нас був дуже гарний діалог».

Про важливу роль навчального процесу для фахівців з нерухомості розповів президент СФНУ Віктор Несін.

— Сертифікаційні курси – це дуже важливий момент для наших членів, — зазначив Віктор Несін, — адже ми об’єднуємо людей в тому числі для того, щоб дати потрібні знання, навчити. Ті, хто успішно склав екзамен і отримав сертифікат, вже сьогодні можуть надавати якісну послугу на ринку нерухомості. Ми рекомендуємо звертатися саме до таких фахівців. По-перше, вони здатні убезпечити клієнтів від ризиків під час операцій з нерухомістю. По-друге, несуть відповідальність за надану послугу. Ми всіх запрошуємо вступати до лав нашої організації, наш девіз – сила в єдності. Приєднуйтеся до нас!

Враженнями про участь у сертифікаційних курсах ділиться директорка АН «AlluR» Людмила Панькова:

«В першу чергу, важливий професійний розвиток. Кожні три роки нам треба підтверджувати свою кваліфікацію, навчатися. Були цікаві лекції з комерційної нерухомості, багато уваги ми приділили юридичним аспектам, говорили про житлову нерухомість. Звичайно, торкнулися і психології, говорили про типи клієнтів, щось дізналися нове. Це дуже корисно! В нашій діяльності це важливо – розуміти, що потрібно клієнту. Отримали  новий заряд знань, натхнення й енергії. Екзамени пройшли в дружній атмосфері. Величезна подяка всім спікерам!»

Підсумки трьох навчальних днів підбиває керівниця АН «Приват-Ріелт», голова чернігівського регіонального відділення СФНУ Інна Різуха:

«Враження чудові! Долучилися багато наших колег, членів СФНУ. Люди прийшли за знаннями, щоб працювати кваліфіковано на цьому ринку. Час рухається вперед, суспільство змінюється, а ми як фахівці вдосконалюємо свою послугу. На сьогоднішній день дуже актуальна сертифікація. Тому рекомендую нашим клієнтам звертати на це увагу. У нас є ось таке посвідчення членів СФНУ. Це означає, що ми працюємо за правилами, є Етичний кодекс, є стандарти, які нам необхідно виконувати. Тому ріелтори, хто є членами таких громадських професійних об’єднань – фахівці, що працюють відповідально».

Варто зазначити, що професійне об’єднання допомагає також реалізовувати соціальні проекти, робити добрі справи. Так, сертифікаційні курси в Чернігові почалися з приємного моменту – громадська активістка Наталя Волинець вручила Інні Різусі як представнику СФНУ подяку за активну участь членів Спілки фахівців з нерухомості в благодійній акції – зборі новорічних подарунків для вихованців Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Завдяки цьому здійснилися мрії понад 50 хлопчиків і дівчаток різного віку. «Сила в єдності!» — таким є гасло СФНУ, тож найважливіше, що ці слова збігаються зі справами.

Вікторія Сидорова

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте