На Чернігівщині школярі змагалися на Кубок України з радіоспорту

В місті Остер на Чернігівщині, з метою військово-патріотичного виховання молоді, відбувся турнір на Кубок України з радіоспорту у різних вікових категоріях.

Захід організований за ініціативи Чернігівської обласної організації товариства сприяння обороні України та Ліги радіоаматорів України.

Учасники змагань – 23 учні загальноосвітніх середніх шкіл з Херсонської, Полтавської, Хмельницької, Донецької, Дніпропетровської, Чернігівської областей та міста Києва. Змагались школярі у трьох номінаціях, зокрема забезпечення зв’язку телефоном, забезпечення зв’язку телефоном англійською мовою і забезпечення зв’язку телеграфом за допомогою «Азбуки Морзе». Наостанок всі учасники виконали загальний комп’ютерний тест із всього курсу змагань «MORSE RUNNER».

Мають радіоаматори з Остерщини дуже потужну матеріальну базу. Поряд з учасниками змагань до Остра прибули курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут аби закріпити свої знання та навчитись новим критеріям використання «Азбуки Морзе».

— Ми маємо вивчати нову цифрову апаратуру зв’язку, в той же час «Азбука Морзе» ще тривалий час буде потрібна Збройним Силам України та іншим провідним країнам світу, адже вона маловитратна і дуже проста в користуванні, — зазначив курсант Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут Олександр Тимошенко.

За результатами змагань в командному заліку з радіозв’язку на коротких хвилях золото вибороли господарі турніру, команда з Чернігівщини, срібло взяла збірна команда з м. Києва, бронза у збірної команди з Херсонщини.

У комплексному заліку по швидкісній радіотелеграфії кращими стала збірна команда з м. Києва, 2-місце – у юних аматорів з Хмельниччини, 3-місце – у збірної команди з Полтавщини.

Під час змагань з комплексного заліку – виконання тесту з комп’ютерної програми радіозв’язку «MORSE RUNNER» 1-місце зайняла збірна команда з м. Києва, 2-місце – у радіоаматорів Полтавщини, 3-місце – у команди з м. Остер Чернігівської області.

За результатами змагань школярів заохотили дипломами учасників, кращі в індивідуальному та командному заліку отримали медалі, цінні подарунки та кубки в номінаціях.

На майбутнє юні радіоаматори бажають розвиватись професійно і далі, деякі з них мають бажання пов’язати своє життя з військом, зокрема з військами зв’язку.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства Міноборони (м. Чернігів)

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте