На Чернігівщині є випадки необгрунтованої видачі лікарняних листків

Одними із основних завдань і функцій Фонду соціального страхування України, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XІV (далі – Закон) – є здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам.

За 2018 рік фахівцями управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області проведено 182 перевірки (з них 31 планова) в закладах охорони здоров’я щодо видачі листків непрацездатності (далі – ЛН). Всього перевірено 5700 ЛН, з них виявлено виданих з порушеннями чинних нормативних актів 267 ЛН (4,7%).

За результатами проведених контрольних заходів лікувальнопрофілактичним закладам області направлено відповідні претензії щодо відшкодування матеріальних збитків, завданих бюджету Фонду лікарями при необґрунтованій видачі або продовженні ЛН та відшкодовано 6,5 тис. грн.

Проте, основний акцент в роботі по контролю за обгрунтованістю видачі ЛН спрямований на упередження неправомірного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду.

З цією метою постійно проводиться консультативна та роз’яснювальна робота з комісіями (уповноваженими) із соціального страхування, що створюються (обираються) на кожному підприємстві, в установі, організації та які відповідно до Закону здійснюють контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, розглядають підставу і правильність видачі ЛН та можуть приймати рішення щодо відмови в його призначенні.

Всього за минулий рік фахівцями управління надано 1 171 консультацію, в тому числі 169 письмових відповідей на запити страхувальників з питань обґрунтованості видачі або продовження ЛН.

За підсумками 2018 року спеціалістами сектору експертизи тимчасової непрацездатності виявлено 84 випадки (на 1,8 тис. днів) необґрунтовано виданих або продовжених ЛН, за результатами чого комісіями із соціального страхування було відмовлено в призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду. Загальна сума упереджених виплат склала 265 тис. грн.

Зазначу, що за даними Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України всього за зверненнями страхувальників у 2018 році упереджено виплат по 404 випадках (на загальну кількість 5,6 тис. днів) на суму понад 1,07 млн. гривень.

Спеціалістами управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його відділень продовжується робота по контролю за обгрунтованістю видачі листків непрацездатності у співпраці з роботодавцями та лікувально-профілактичними закладами області.

Слід додати, що за січень-лютий поточного року упереджено неправомірне віднесення витрат за рахунок коштів Фонду на суму 55,5 тис. грн.

Василь Донець,

завідувач сектору експертизи тимчасової непрацездатності відділу фінансового контролю та аудиту управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте