На Чернігівщині реалізують проект обласного природоохоронного фонду

У центрі міста Носівка на Чернігівщині тривають роботи з розчищення русла річки Носівочки з метою покращення його санітарно-екологічного та технічного стану.

Таким чином реалізують проект за рахунок обласного природоохоронного фонду. Загальна сума – 4,2 мільйона гривень. Проект на ці роботи і кошти були заплановані ще минулого року. Однак після проведення тендеру у переможця-підрядника бракувало можливостей для виконання зобов’язань. Тому попередній договір було розірвано і за новим тендером переможцем стала столична фірма з потужною технікою. 

«Попередній виконавець не мав належної техніки. Тим більше, не було враховано і специфіку ґрунтів, – пояснює голова Носівської об’єднаної територіальної громади Володимир Ігнатченко. – Тож наше підприємство «Носівка-Комунальник» розірвало попередній договір і призначило нову тендерну процедуру. Переможцем стала компанія ПМК «Київ», яка має потужну техніку та практику з проведення подібних робіт на річках різних типів. З ними укладено новий договір на 3 мільйони 600 тисяч гривень. Деякі роботи були проведені попереднім виконавцем, тож з ними розрахувалися. Нині активно ведуться належні роботи. Працюють три одиниці спецтехніки, кожна з яких виконує своє завдання. Одна відповідає за зниження рівня води, яка переливається у спеціалізований резервуар, котрий викопали біля лікарні. Інша – очищує річкове дно від мулу, ще одна – працює у тандемі із самоскидом, знімаючи шар родючої землі на прибережній зоні, яка буде розрівняна під час облаштування зони відпочинку. Її ми плануємо створити по обидва береги річки. Для цього є інший проект, який ми реалізовуватимемо не за «екологічні» кошти, а за власні – з бюджету громади. Планується облаштувати місця для купання з піщаним дном. Також буде благоустроєна зелена паркова зона відпочинку з альтанками та лавочками».

У ПМК «Київ» запевняють, що в Носівці цьогоріч виконають весь запланований обсяг робіт згідно з проектом. Договір із підрядником укладений до кінця 2020 року. Жителі громади дуже чекають на омріяну зону відпочинку біля улюбленої водойми.

Сніжана Божок, фото автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте