На Чернігівщині з`ясували справжню вартість українського борщу

На противагу всесвітньовідомому «індексу біґ-мака» українці цілком можуть запровадити «індекс борщу».

Найвідоміша національна страва яскраво демонструє, як змінюється вартість продуктів. Тож скільки коштує зварити борщ по-менськи, з`ясовували журналісти.

Приготувати страву нам допомогла кухар Менського дитсадка «Сонечко» Інна Кулик (Чернігівщина).

Інна Анатоліївна 30 років займається улюбленою справою. А протягом шести отанніх років готує для найвимогливіших експертів – вихованців дитсадка, які ніколи не скажуть неправди і вкажуть на недоліки, якщо такі бувають.

 Готувати діткам – це відповідально, – каже пані Інна. – Вони інколи примхливі, а коли набігаються та награються, то мають поповнювати запаси енергії. Готуємо завжди зі свіжих продуктів, з гарним настроєм та посмішкою. Ніколи не можна приступати до роботи заклопотаним та в поганому гуморі. Їжа відчуває твій настрій.

За словами Інни Кулик, для вихованців садочку визначена порція борщу складає 250 грамів, а для дорослих – 500 граммів. Рецепт приготування традиційний, хоча кожна господиня має свої секрети. Недаремно ж кажуть, що однаковий на смак борщ різні кухарі ніколи не проготують.

Варимо борщ на середньостатистичну родину з чотирьох осіб

Ставимо кастрюлю з водною на вогонь і відварюємо порібрину свинини, приблизно на нашу умовну сім’ю кладемо 300 грамів. Після відварювання кладемо 400 грамів картоплі і знову чекаємо закипання. Шинкуємо капусту, її нам знадобиться грамів 350, і опускаємо в окріп.

Доки страва готується в каструлі, на розігрітій сковорідці вже топиться масло, починаємо обсмажувати цибулю (100 грамів), додаємо стільки ж моркви, 400 грамів червоного буряка. Майже при закінченні кладемо томатну пасту (50 грамів). Підсмажуєм до готовності і додаємо все це до кастрюлі.

Спеції можуть бути різні. Звичайно ж, у готовий борщ обов’язково треба додати сметани.

Тепер давайте підрахуємо, в яку суму обійдеться наша страва. Ціни на продукти беремо з Троїцького базару.

На Троїцькому базарі в Мені

Тож за картоплю тут правлять від трьох гривень за кіло, капуста коштує 7–8 гривень, буряк столовий – 7 гривень, морква – лідер цін, 13 гривень за кілограм, цибуля – 12 гривень кіло, порібрина свиняча – 90 гривень.

А конкретно для нашого борщу картопля коштувала 1,20 грн, капуста – 2,25 грн , морква – 1,30 грн, цибуля – 1,20 грн, буряк – 2,80 грн, порібрина свинна – 27 гривень.

Зробивши нескладні розрахунки, отримуємо 35 гривень 75 копійок за страву на чотири персони. Недорого, корисно і завжди доступно.

Якщо брати до уваги ціни минулого року, то капуста, картопля, столовий буряк не подорожчали. Цибуля тепер коштує на дві гривні більше, ніж торік, свинна порібрина додала майже 20 гривень у ціні. Морква також тримає ціну: влітку коштувала 30 гривень, а зараз у порінянні з минулим роком дорожча на 4 гривні.

Євгеній ЧЕПУРНИЙ, «Сусіди»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте