На Масанах буде парк саме для молодих родин із дітками

Масани. Цей житловий масив стрімко набуває популярності серед мешканців Чернігова. Сюди охоче переїжджають люди з інших куточків міста й навіть передмістя.

Причини такого ставлення чернігівців до названого району можна перераховувати довго. Тут чимало будується нового та якісного житла, на черзі — найсучасніший дитячий садок міста (третій за рахунком у цьому районі), найбільша в області й дуже тепла та комфортна школа, є дитяча поліклініка, ринок, хороші супермаркети, навіть невеликий шкільний стадіон, який нині приводять до ладу, удосталь дитячих майданчиків і турнікетів, а також два лісопарки. Єдине, чого тут немає, — ошатної і впорядкованої зеленої зони. Щоб не просто стежка посеред лісу, а цивілізовано — лавочки, клумби, освітлення, доріжки.

Виправити це взявся народний депутат Максим Микитась, який ініціював створення відповідного проекту. А як до цього ставляться мешканці житлового масиву, нардеп вирішив дізнатися особисто, тому в рамках робочого візиту приїхав на Масани й поспілкувався з людьми. Попри вітряну погоду та мряку, охочих поговорити з Максимом Микитасем виявилося більш ніж досить. У досвідченого будівельника питали про все — від підтоплення району до стану доріг. Народний депутат розповідає: торік місцева влада сильно обділила своєю увагою саме Новозаводський район. У цю ситуацію він втрутився, тож цього року все змінилося докорінно: дороги почали робити і на вул. Незалежності, і на вул. Самоквасова. Бо цілі стоси скарг про їхній стан щодня надходили на адресу громадської приймальні нардепа.

Житель Масанів Олег Овденко підтверджує слова народного обранця: «Так, ми відчули зміни, асфальт у нас тепер хороший».

Олег Овденко

Максим Микитась зауважує: на жаль, чимало підрядників і забудовників відверто нехтує Державними будівельними нормами. Мова йде і про відсутність достатньої кількості паркомісць, економію на необхідних інженерних спорудах і комунікаціях. І якщо частина старих Масанів щовесни «плаває», то спочатку варто визначити корінь проблеми.

«Звісно, ми окремо порушимо це питання, але я пропоную вам як мешканцям запровадити свої об’єднання жителів, — говорить народний обранець. — І зробити свого роду громадський контроль тієї якості робіт, яку виконують тут підрядники. Бо я маю свої обмеження: можу попросити, щоб виконали певний обсяг робіт, а от проконтролювати якість мені важко. Можу тільки постфактум вислухати людей, що не так».

Проект парку біля будинків на вул. Незалежності, 56 і 70 місцевим жителям дуже подобається. Малюнок із візуалізацією майбутнього перевтілення люди схвалили. Тож цій ідеї сказали «так» понад дві тисячі чернігівців.

Максим Микитась коментує: «Унікальність Масанів у тому, що більша частина жителів — молоді люди, сім’ї з маленькими дітками. Невипадково ж тут і школа найбільша в регіоні: кількість учнів у ній практично дорівнює населенню центру Іванівської громади — с. Іванівки. Тобто уявіть тутешню потребу в ігрових зонах, майданчиках, скверах і парках! Тож саме життя підказало нам цю ідею, і ми хочемо її реалізувати».

Катерина Смаль

«Так, у нас немає парку, на прогулянку ми ходимо до лісу, — підтверджує пенсіонерка Катерина Степанівна Смаль. — Але це для старших людей непогано, а от дітям нуднувато, їм ніде гуляти. Тож проект прекрасний. Також мріємо про те, щоб наш будинок — 70-й на вулиці Незалежності — утеплили, бо він на семи вітрах стоїть».

Любов Овденко

Дружина пана Олега Любов Леонідівна Овденко говорить: «Масани — район молодий, активний, у кожній квартирі тут живе дитина. Тож потрібен і новий парк, і навіть ще одна школа, оскільки місцеві діти ходять на уроки в дві зміни. Потреба у відповідній інфраструктурі надзвичайно гостра. Ми дуже добре ставимося до Максима Вікторовича, бо ще два роки тому він нам зробив гарний парк відпочинку в ліску навпроти супермаркету: мангали, гойдалки для дітей, були пісочниці, усе було красиво. Але потрібен парк і біля будинку. Чому? Щоб не їздити щоразу до центру міста погуляти як люди — із дітьми та онуками в гарному сквері. Куди зручніше було б відпочивати тут».

Сергій Фень

Архітектор Сергій Фень розповідає про «начинку» майбутньої паркової зони, аудиторія навколо уважно прислуховується. У центрі ділянки у формі кола встановлять лавочки, поруч — клумби. Фактично парк складатиметься із двох скверів.

«Це така зона відпочинку, яку ми позначаємо за функціоналом як для тихих прогулянок, — говорить архітектор. — А також є ще одна частина — теж із лавочками, доріжками, клумбами».

Максим Микитась доповнює: «Цей парк створюється саме для молодих родин, матусь із дитячими колясками, щоб їм було де гуляти з дитиною, дихати свіжим повітрям поруч із домом, а не товктися в тісній маршрутці півгодини до центру, щоб просто посидіти на лавочці».

Загальна площа обох зелених зон — 1700 кв. м. Окрім цього, на навколишні будинки також чекає перевтілення — косметичний ремонт фасадів і під’їздів. А на одному з будинків буде мурал.

Віктор Михайленко

На головному фото: Максим Микитась обговорює з мешканцями Масанів майбутній проект

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте