Акценти Вікенд + Туризм Громада Гроші Економіка Місто На часі Навколо Популярне Статті. Аналітика Усі новини Фото Чернігівщина 

На Масанах буде парк саме для молодих родин із дітками

Масани. Цей житловий масив стрімко набуває популярності серед мешканців Чернігова. Сюди охоче переїжджають люди з інших куточків міста й навіть передмістя.

Причини такого ставлення чернігівців до названого району можна перераховувати довго. Тут чимало будується нового та якісного житла, на черзі — найсучасніший дитячий садок міста (третій за рахунком у цьому районі), найбільша в області й дуже тепла та комфортна школа, є дитяча поліклініка, ринок, хороші супермаркети, навіть невеликий шкільний стадіон, який нині приводять до ладу, удосталь дитячих майданчиків і турнікетів, а також два лісопарки. Єдине, чого тут немає, — ошатної і впорядкованої зеленої зони. Щоб не просто стежка посеред лісу, а цивілізовано — лавочки, клумби, освітлення, доріжки.

Виправити це взявся народний депутат Максим Микитась, який ініціював створення відповідного проекту. А як до цього ставляться мешканці житлового масиву, нардеп вирішив дізнатися особисто, тому в рамках робочого візиту приїхав на Масани й поспілкувався з людьми. Попри вітряну погоду та мряку, охочих поговорити з Максимом Микитасем виявилося більш ніж досить. У досвідченого будівельника питали про все — від підтоплення району до стану доріг. Народний депутат розповідає: торік місцева влада сильно обділила своєю увагою саме Новозаводський район. У цю ситуацію він втрутився, тож цього року все змінилося докорінно: дороги почали робити і на вул. Незалежності, і на вул. Самоквасова. Бо цілі стоси скарг про їхній стан щодня надходили на адресу громадської приймальні нардепа.

Житель Масанів Олег Овденко підтверджує слова народного обранця: «Так, ми відчули зміни, асфальт у нас тепер хороший».

Олег Овденко

Максим Микитась зауважує: на жаль, чимало підрядників і забудовників відверто нехтує Державними будівельними нормами. Мова йде і про відсутність достатньої кількості паркомісць, економію на необхідних інженерних спорудах і комунікаціях. І якщо частина старих Масанів щовесни «плаває», то спочатку варто визначити корінь проблеми.

«Звісно, ми окремо порушимо це питання, але я пропоную вам як мешканцям запровадити свої об’єднання жителів, — говорить народний обранець. — І зробити свого роду громадський контроль тієї якості робіт, яку виконують тут підрядники. Бо я маю свої обмеження: можу попросити, щоб виконали певний обсяг робіт, а от проконтролювати якість мені важко. Можу тільки постфактум вислухати людей, що не так».

Проект парку біля будинків на вул. Незалежності, 56 і 70 місцевим жителям дуже подобається. Малюнок із візуалізацією майбутнього перевтілення люди схвалили. Тож цій ідеї сказали «так» понад дві тисячі чернігівців.

Максим Микитась коментує: «Унікальність Масанів у тому, що більша частина жителів — молоді люди, сім’ї з маленькими дітками. Невипадково ж тут і школа найбільша в регіоні: кількість учнів у ній практично дорівнює населенню центру Іванівської громади — с. Іванівки. Тобто уявіть тутешню потребу в ігрових зонах, майданчиках, скверах і парках! Тож саме життя підказало нам цю ідею, і ми хочемо її реалізувати».

Катерина Смаль

«Так, у нас немає парку, на прогулянку ми ходимо до лісу, — підтверджує пенсіонерка Катерина Степанівна Смаль. — Але це для старших людей непогано, а от дітям нуднувато, їм ніде гуляти. Тож проект прекрасний. Також мріємо про те, щоб наш будинок — 70-й на вулиці Незалежності — утеплили, бо він на семи вітрах стоїть».

Любов Овденко

Дружина пана Олега Любов Леонідівна Овденко говорить: «Масани — район молодий, активний, у кожній квартирі тут живе дитина. Тож потрібен і новий парк, і навіть ще одна школа, оскільки місцеві діти ходять на уроки в дві зміни. Потреба у відповідній інфраструктурі надзвичайно гостра. Ми дуже добре ставимося до Максима Вікторовича, бо ще два роки тому він нам зробив гарний парк відпочинку в ліску навпроти супермаркету: мангали, гойдалки для дітей, були пісочниці, усе було красиво. Але потрібен парк і біля будинку. Чому? Щоб не їздити щоразу до центру міста погуляти як люди — із дітьми та онуками в гарному сквері. Куди зручніше було б відпочивати тут».

Сергій Фень

Архітектор Сергій Фень розповідає про «начинку» майбутньої паркової зони, аудиторія навколо уважно прислуховується. У центрі ділянки у формі кола встановлять лавочки, поруч — клумби. Фактично парк складатиметься із двох скверів.

«Це така зона відпочинку, яку ми позначаємо за функціоналом як для тихих прогулянок, — говорить архітектор. — А також є ще одна частина — теж із лавочками, доріжками, клумбами».

Максим Микитась доповнює: «Цей парк створюється саме для молодих родин, матусь із дитячими колясками, щоб їм було де гуляти з дитиною, дихати свіжим повітрям поруч із домом, а не товктися в тісній маршрутці півгодини до центру, щоб просто посидіти на лавочці».

Загальна площа обох зелених зон — 1700 кв. м. Окрім цього, на навколишні будинки також чекає перевтілення — косметичний ремонт фасадів і під’їздів. А на одному з будинків буде мурал.

Віктор Михайленко

На головному фото: Максим Микитась обговорює з мешканцями Масанів майбутній проект

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку