НЕ вітання з Днем Незалежності, або Кому підігрує Голова «Просвіти»?

Сьогодні редакція отримала текст листа від Голови Товариства «Просвіта» ім.. Т.Г.Шевченка Олега Ткаченка. Звичайно, що з більшістю думок, суджень, переконань можна було б погодитися, якби не кілька моментів. Дозволю собі кілька ремарок. 

Якби таке звернення надійшло б ще два роки тому, до війни з Росією, можна було б зрозуміти пана Олега. А коли сьогодні, при нинішній ситуації, небезпечної для України в цілому, керівник поважної інституції закликає українців відвернутися від Європи, а головне від США, і при цьому в тексті я щось не знайшов якихось засуджень військової агресії російської держави проти України, то все це наштовхує на якусь необачність, якщо не сказати більше. Пан Олег через свої висловлені думки ніби підігрує Росії, бо там можуть ще якось, зважаючи на агресивні дії російської влади, зрозуміти вжиті в окремих моментах деякі «ворожі» терміни українця. А як бути з Брюсселем, який, хоча і веде двозначну політику (чого правду приховувати), все ж таки має фактор стримування і не на користь Росії, ну, принаймні хоча б зараз. Пан Олег чи то навмисно, чи ні, закликає українців будувати заможну державу, не дивлячись ні на кого: ані на США, ані на Європу, і на Росію теж.

Золоті прагнення! Але ж треба зважати на реалії сьогоднішнього часу! Якби українці прислухалися б до закличних порад Олега Ткаченка, то не треба чекати наступного дня − російський агресор був би вже неодмінно у столиці нашої Вітчизни. Навпаки, нам треба всілякими способами сьогодні не переставати просити Європу, а найбільше США,  про допомогу, і при тому військову. Хіба ми маємо право обурюватися на провідні європейські країни, якщо десь хтось з тамтешніх лідерів заявив  про послаблення санкцій проти Росії, чи ще щось подібне? Адже ми повинні розуміти, що Європа теж діє в своїх інтересах – такі здавалося б на перший погляд парадоксальні явища склалися так історично. За це обвинувачувати європейські країни не можна! Але саме зараз, наголошую, відцуратися зовсім від допомоги, навіть від того ж Брюсселя – це катастрофа для України.

Якби автор листа-заяви вимальовував майбутнє України (без США, Європи та Росії) у якихось перспективних планах, то, поза всяким сумнівом, така ймовірність знайшла б чималу прихильність в українців. Здається Всеукраїнська організація «Свобода» протягом останніх років – до 2014 р. – теж мала у своїй стратегічній доктрині співзвучні підходи. Але вона, маючи здоровий глузд, змінила, хоча б теоретично свій векторний напрямок, розуміючи, що в даній ситуації не найкращі часи для обговорень, інакше Україна може скотитися не лише у прірву…

Теоретична концептуальна відозва Голови Товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка мені нагадує схожі заходеньки Української Народної партії, яка навмисно відкололась від Українського Народного Руху. Керівники цієї партії декілька років тому запустили у народ гасло «Купуй українське!». Здавалося б, цілком добрі наміри! Але коли  впроваджували таку теоретичну ідею, чомусь ніхто не зважив на те, що українські товари, окрім агропромислового виробництва, в Україні не випускаються. А ті, що виходять з конвеєрів – гірше за якість китайських товарів. Подивіться на авто «Дельфін» або «Богдан», які ще курсують по чернігівських дорогах та перевозять пасажирів. Можливо, на Чернігівському автозаводі їх так виробляють? Припустимо. Але вже за років два-три, ця техніка дуже ржавіє. Це лишень один приклад, а скільки їх?

От якби замість подібних гасел («Купуй українське!»), прозвучало б декілька реальних пропозицій-вимог до певних владних структур у налагодженні випуску якихось  товарів, або підвищення якості іншої продукції, тоді українці й самі б купували, без отих непідкріплених нічим теоретичних гасел.

Так і тут – у закликах відмовитися від усіх і від усього, й будувати незалежну, самостійну країну. Ну давайте відшпурнемо все й спробуємо! І який перший конкретний пункт цього шляху Ви запропонуєте? Тільки без теоретичних поглядів, а суто реальних й практичних, і при цьому, повторюю, зважаючи на нинішню небезпечну для України ситуацію. Щось я бодай натяку подібного не знайшов у Вашій відозві, шановний пане Олеже!

А назвати сьогодні українську владу «антинародною» − для цього не треба мати особливого хисту та мужності!  Яких вже закидів сьогодні не робимо нашій владі (ми теж у своєму виданні її частенько критикуємо), а вона, влада, в умовах військової агресії, ще уміє управляти країною. І саме тепер Ви закликаєте усіх нас свідомо нестися у прірву, а якщо когось на цьому шляху не зачеплять гострі кігті двоглавого орла, то там на решту чекатиме ведмідь зі своїми загостреними пазурами…

Ще про одне. У Чернігові кілька років підряд видавалася Всеукраїнська газета «Сіверщина». І хоча вона зазначалася як друкований орган Всеукраїнського товариства «Просвіта», фінансувалася через інші джерела. А зараз, коли вона знову поновлює свій вихід до читача, то одними із фінансових донорів, наскільки мені відомо, є якраз добрі люди із США – цієї країни, від якої Ви закликаєте нас усіх відцуратися. То якщо Ви так впевнені у своїй самостійності, то, будьте ласкаві, може, хоч крихту фінансову та й подасте незалежній патріотичній газеті, якою завжди була «Сіверщина»? А чому б і ні? Це було б бодай хоч  якимось підтвердженням Ваших щирих устремлінь, а не просто вихолощених закликів-гасел.

Сергій Вітер, оглядач видання

Надаємо можливість нашим читачам ознайомитися зі зверненням Голови Народної Ради України, Голови Товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Олега Ткаченка. Подаємо текст в оригіналі.

Друзі!

Останні декілька років особливо, відкрилося те, у якому катастрофічному стані перебуває Українська Нація і Україна, що усі ці роки ми йшли не тим шляхом – валячись у прірву. Стало остаточно зрозуміло, що Незалежності України не було вчора та має її сьогодні.

Просто вирвавшись з одних смертельних обіймів (СРСР), ми всі ці роки валимося у павутиння, ще страшнішого павука: «ВЛАДЕЛЬЦЕВ ДЕНЕГ» – міжнародної космополітичної мафії.

Точно знаю, що сьогодні в Україні відсутня українська влада, натомість маємо колоніальний уряд – мета якого визискувати з рабів все, що тільки можливо на користь приватної, мафіозної «контори»: Федеральної Резервної Системи (США). Відповідно, можна впевнено говорити, що в Україні діє окупаційний, антиукраїнський режим.

І горе українцям, які за двадцять п’ять років до сьогодні, так і не розібралися з тим, кому вони всі ці роки вільно чи невільно служили. Горе й так званим лідерам громадської думки – адже, хто засліпив їм розум, що вони взялися вести націю у ніч, ворогу на заріз? Батько казали про нашу нерішучість й нерозуміння: «а ми дивились та мовчали і мовчки чухали чуби».

Сьогодні в Україні йде війна і це добре! Бог нам послав черговий шанс вирватися з неволі, а справжня воля та незалежність виборюється у борні і густо поливається кров,ю. Сьогодні ми маємо шанс створити Народну Армію (Армію Порядку), яка дасть достойну відповідь будь-яким зайдам. Наша основна задача не якесь там ефемерне об’єднання, створених правлячою, олігархічною клікою партій, та громадських об’єднань, а «організація-організованих» українців у єдину потугу, за для звільнення країни від зовнішнього та внутрішнього ворога. Це дуже небезпечна, важка задача для нас сьогоднішніх, неорганізованих і розбитих, адже існує небезпека, вибираючись з лап одного звіра (Брюсселю), знову попасти у лапи іншого звіра (Москви). Так, це важка задача для нас окрадених та розтерзаних цими звірами у людській подобі. Але звільнитися від ворога, який затиснув нас у смертельній хватці, буде легко, якщо ми, Українська Нація, будемо монолітні, дисципліновані, з баченням новітнього шляху – могутності та процвітання України.

Ми наведемо порядок та встановимо справедливість у нашому домі. І вигнавши з країни «Брюссель» та «Москву» – будемо солідарні у питаннях співпраці з усім цивілізаційним світом. А зміцнивши свої позиції, на основі вірності прабатьківським козацьким, скитським, арійським традиціям, ми станемо центром тяжіння для всього величезного, слов’янського Світу та надією для корінних народів оновленої Європи – яка незабаром скине з себе гніт лівацького фашизму і відкриє шлях нової світобудови людства, націй та народів Світу на основі взаємоповаги, братолюбія та єдиномислія (за Т. Шевченком).

Глобалізація, яка сьогодні будується одною, темною силою, яка намагається узурпувати все і керувати Світом одноосібно – ці Власники Грошей, вони обов’язково отримають поразку. Адже так створив Бог, що саме людська різноманітність (антиглобалізм) є залогою поступу, прогресу та процвітання всього  людства.

Незабаром Україна отримає справжню Незалежність та Волю.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте