Нелегальні перевізники знищують легальний бізнес

Усі служби мають діяти так, щоб нелегальні перевізники перейшли працювати у правове поле або припинили свою діяльність, — Олександр Мисник.

На черговому засіданні міжвідомчої робочої групи з питань функціонування ринку автомобільних пасажирських перевезень, що відбулося 30 січня в Чернігівській облдержадміністрації, обговорено конкретні кроки, спрямовані на подолання кризи у цій сфері.

Як зазначив голова облдержадміністрації Олександр Мисник, який головував на засіданні, критична ситуація у даному сегменті спричинена саме зростанням числа нелегальних перевезень.

Не маючи відповідних документів, такі перевізники не несуть жодної відповідальності ані за технічний стан транспортних засобів, ані за безпеку пасажирів. Крім того, «нелегали» не сплачують податків та страхових внесків, тож мають можливість встановлювати демпінгові ціни та створювати нездорову конкуренцію на популярних маршрутах. Все це призводить до того, що діяльність автопідприємств, які працюють у повній відповідності до законів, занепадає.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Сергій Меженний поінформував, що маршрутна мережа області налічує 225 приміських маршрутів та 152 міжміських. Обслуговування усіх міжміських маршрутів та 142 приміських здійснюється за договорами з обласною держадміністрацією, ще 83 приміських — з районними адміністраціями. Перевізники, які не мають таких договорів, працюють за межами правового поля.

Сергій Меженний звернув увагу робочої групи на те, що зростає не лише кількість нелегальних маршрутів, а й територія, яка ними охоплена.

На засіданні робочої групи було оприлюднено і деякі назви підприємств, які найбільше порушують правила перевезень.

Залишилося узгодити план дій, і щоб, як наголосив член Ради ветеранів АТО при Чернігівраді Святослав Смолин, державні структури повинні сповна виконувати свої функції, а не прикриватися обмеженнями своїх повноважень. Бо виходить, що багато створених структур, які, здавалося б, повинні як слід діяти, демонструють свою бездіяльність, або ж не бажання активно та ефективно працювати.

— Ми докладно з’ясували ситуацію і тепер переходимо до конкретних дій — акцентував голова облдержадміністрації. — Якщо всі служби спрацюють як належить, будуть і виконані судові рішення, і сплачені штрафи, і позбавлення ліцензій. До речі, останній такий факт зафіксовано ще у 2016 році. Протягом 2017 – 2018 років жодної ліцензії не скасовано. А це означає, що про проблему якщо й говорили, то формально. Тепер же з кожної служби спитаємо: що конкретно зроблено і які практичні наслідки вжитих заходів.

Діяти маємо комплексно, злагоджено, оперативно. Тільки так можливо повернути пасажирські перевезення в області у цілком правове русло, — наголосив Олександр Мисник.

В обговоренні проблематики взяли участь:

Сергій Меженний ─ заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА

Юрій Шевченко ─ начальник Управління Укртрансбезпеки у Чернігівській області

Святослав Смолин ─ член Ради ветеранів АТО при Чернігівській міській Раді

Олексій Дяговець ─ заступник начальника Управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції

Володимир Козир ─ голова Чернігівського обласного відділення ГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевезень» та інші учасники зібрання.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте