Нічний трилер у Носівці

Увесь райцентр вже другий день обговорює справжній трилер, який стався позавчора пізно увечері.

У Носівці викрали вантажний «ЗІЛ-130». Поліцейські швидко зреагували — зловмисника вирахували і ледь не півночі переслідували його по кукурудзяному полі. Нарешті упіймали. Та найцікавіше розпочалося потім.

Маю доброго друга в райцентрі поліції, то він мені розповів дещо цікаве про те, як ловили ЗІЛа, і чому впійманий викрадач знову гуляє на свободі.

Отже, про угон вантажівки у райвідділ подзвонили позавчора близько 9-ї вечора — машина зникла з огородженої території. На місце виїхала патрульна група реагування. Черговий підказував колегам, куди рухалася викрадена вантажівка, бо на вулицях Носівки встановлені декілька камер відеоспостереження, і вони засікли втікача.

Поліція наздогнала крадений ЗІЛ вже на краю Носівки. Але за містом злодій раптом повернув з дороги на кукурудзяне поле. Поліція рвонула за ним, але вантажна машина мала явні переваги на переораному грунті, та ще й зі стеблами потрощеної кукурудзи. Копи викликали підтримку, з інших боків поля під’їхали ще пару автопатрулів. Зловмисник спробував одну патрульну машину протаранити ЗІЛом. На щастя, це йому зробити не вдалося.

Після того зловмисник не здався, а почав знову тікати по полю. Гасав і давив кукурудзу дві години, аж поки в ЗІЛу бензин закінчився. Після цього вискочив з кабіни й побіг, ховаючись у тій же кукурудзі…

Пійманого утікача привезли у райвідділ і, як водиться, закрили. Ніхто не сумнівався, що надалі його заарештують, бо для того вистачало достатньо підстав. І головне те, що машину він викрав з огородженої території, а отже санкція відповідної статті передбачає чималий термін позбавлення волі.

Поліцейські, хоч і провели ніч у пошуках втікача в кукурудзі вище власного зросту, пішли не відпочивати, а збирати докази. Оформили огляд машини і місця злочину, зняли у кабіні ЗІЛа відбитки пальців викрадача, опитали купу свідків, які підтвердили, що машиною керував саме цей чоловік. Знайшли навіть знайому зловмисника, яку він люб’язно підвіз викраденим ЗІЛом, помітивши на узбіччі вулиці у Носівці (було це практично перед початком погоні).

Отже, поліцейські як слід оформили документально всі здобуті матеріали, підготували повідомлення про підозру та клопотання про арешт правопорушника. І з усім “цим добром” учора слідчі пішли у прокуратуру, погоджувати. Але прокурор не став вивчати матеірали, а просто з порогу заявив слідчим: доказів вини особи недостатньо, ніяку «підозру» підписувати не буду. Жодні аргументи на прокурора не подіяли.

Незважаючи на те, що зловмисник наніс матеріальну шкоду (винищені гектари кукурудзи) ТОВ «Земля і Воля», до того ж, коли тікав, зачепив ЗІЛом електроопору, пполіцейські вимушені були його відпустити. З милості прокурора, звичайно, ще й довелося вибачатися!

Виходить, даремно хлопці собою ризикували, ніч не спали, та ще й збирали докази. Прокурорська нехіть важить більше!

Богдан Маслюк

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте