«Ніжинська поштова станція» − єдина пам`ятка, що збереглася з давнини

Унікальний не лише для України  музейний заклад, присвячений розвиткові поштової справи XVII — початку XX століть, розташований у Ніжині на Чернігівщині.

Історична пам’ятка давнішньої архітектури нагадує сучасним туристам, що саме через Ніжинську поштову станцію свого часу пролягали шляхи видатних людей —тут, зокрема, зупинялися на перепочинок Тарас Шевченко, Володимир Даль, Євген Гребінка, Михайло Ломоносов, Олександр Пушкін, Олександр Грибоєдов…

Як відомо, у ХVІІ—ХVІІІ століттях Ніжин було одним з найбільших торговельних міст Лівобережної України, через нього пролягали головні поштові шляхи на Київ, Москву, Санкт-Петербург, Ригу, Полтаву, в Крим.

ніжин станція 4Музей «Ніжинська поштова станція», який відкрився у 1993 році − єдиний в Україні подібний комплекс, що зберігся майже повністю. Тут експонується понад 500 предметів, що мають відношення до розвитку поштової справи як у Ніжині так і на території України.

Предмети поштової справи, що збереглися з минулих століть, свідчать про те, як у давнину гінці доставляли князівські грамоти, як козаки везли донесення війська Запорізького; про роль гетьманів у розвитку пошти України.

поштова станцыяАдреса музею «Поштова станція»:

16600,  Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Поштова, 5

Тел.: +38(04631)2-54-95

Працює з понеділка по п’ятницю з 9.00-16.00

Видання завдячує Чернігівському медіа-центру “Моє місто” в організації поїздки до Ніжина

Нагадаємо, що Ніжин увійшов у десятку лідерів в рамках Всеукраїнського конкурсу «7 чудес України: історичні міста», який організував та проводить Фонд «Рідна країна» (керівник Микола Томенко).

Закликаємо жителів Чернігівщини й інших регіонів України проголосувати за мальовничий та історичний Ніжин, підтримати його на конкурсі! Шукайте інформацію на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua. Зверніть увагу, що за правилами конкурсу, ви маєте проголосувати за 7 містечок одночасно.

Оголошення переможців акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» відбудеться 27 вересня 2016 року, в День туризму.

Інші публікації на «конкурсну» тему:

http://speckor.net/pidtrymayemo-nizhyn-na-konkursi-7-chudes-ukrayiny/

http://speckor.net/tayemnytsi-pidzemel-nizhyna/

І до зустрічі на маршрутах туристичного Ніжина!

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте