Нові металошукачі для Збройних Сил і ДСНС

У Чернігові, на базі 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України, завершився триденний тренінг для інструкторів з практики використання металодетекторів Vallon та програмного забезпечення Eva.

— Я провів тренінг з використання продукції, що була закуплена організацією ОБСЄ. Це, зокрема, ручні металошукачі та металодетектори для виявлення великих вибухових об’єктів типу снарядів і гранат. Окрім того, обладнання включає в себе базу даних, яка дозволяє користувачам збирати інформацію на великих ділянках. Вона оцінюється програмним забезпеченням на основі Windows для ПК та візуалізується для аналізу на картах, – розповідає Тім Ґетке (Tim Gӓtcke), представник німецької компанії Vallon, яка є світовим лідером в індустрії металопошуку.

Тренінг пройшли 13 учасників. Вони не тільки зі Збройних Сил та ДСНС, але й з Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України.

— Завдання полягає в оновленні застарілого обладнання та посиленні спроможності в протимінній діяльності в Україні. За підтримки наших донорів, в даному випадку урядів Німеччини і Канади, ми мали змогу закупити обладнання Vallon. Воно буде використовуватись саперами МО України і ДСНС, – наголосив технічний радник з питань протимінної діяльності офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні Мільєнко Вахтаріч.

Загалом донори надали майже 200 тисяч євро для закупівлі даної продукції.

В подальших планах ОБСЄ – постачання захисного обладнання та обладнання для протимінної підводної діяльності, а також програмного забезпечення і обладнання в сфері IT.

Олександр Штупун,

спеціальний кореспондент Інформагентства Міноборони України (м. Чернігів)

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте