Переможці першого туру виборів сприятимуть відкриттю ринку землі

За землю: Обидва переможці першого туру президентських перегонів виступають за запровадження ринку землі.

Переможці першого туру президентських виборів в Україні — Петро Порошенко та Володимир Зеленський, у своїх програмах задекларували, що у разі, якщо виграють вибори, сприятимуть відкриттю ринку землі в Україні.

Про це свідчить аналіз передвиборчих програм та висловлювань кандидатів в президенти.

Так діючий президент Петро Порошенко на бізнес-конференції Dragon Capital пообіцяв зняти мораторій на продаж землі у разі переобрання та назвав відсутність ринку землі ще більшим гальмом для зростання економіки, ніж корупція.

Втім це не перша заява Петра Порошенка про ринок землі. У аналітичній доповіді до щорічного Послання Президента до Верховної Ради України у 2018 році йдеться, що основними завданнями державної аграрної політики мають бути завершення земельної реформи та розвиток земельних відносин на новій інституційній основі.

Для цього необхідно ухвалити закон про ринковий обіг земель сільськогосподарського призначення, щоб зняти мораторій та створити належні умови для переходу до ринкового обігу сільськогосподарських земель. Але у передвиборчій програмі, що розміщена на сайті Центрвиборчкому, конкретної обіцянки провести цю реформу немає.

Натомість вона чітко записана як «формування відкритого ринку землі» у передвиборчій програмі іншого переможця першого туру — Володимира Зеленського.

На підтримку ринку також висловлюються його радники — екс-міністр фінансів Олександр Данилюк і екс-міністр економіки Айварас Абромавічус. Останній, який до того ж власником компанії “Агрорегіон” взагалі послідовно відстоює право на продаж ріллі.

“Земельна реформа – це надважлива реформа для нас.  Це можливість убезпечити свій бізнес, адже ми фактично працюємо на “пташиних правах” – орендуємо землю, а сусіди перекуповують пайовиків, фальсифікуються кадастрові дані та інше. Можна буде купити землю і позбавити себе цих ризиків недобросовісної конкуренції”, – зокрема говорив він на конференції “Large Farm Management Conference (LFM) 2018”.

Нагадаємо, що перший тур президентських виборів-2019 відбувся 31 березня. За результатами підрахунку 87,2%  голосів, на першому місці – Володимир Зеленський з 30,3% , на другому – Петро Порошенко з 16,02%.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте